Atrodo, jūs esate <country>

Eikite į savo šalies „TENA“ svetainę, kur rasite vietinę informaciją.

Slaugos žodynėlis

Urologinės slaugos sąvokų žodynėlis

Jei gydytojas arba vaistininkas vartoja Jums nepažįstamą sąvoką arba nesuprantate, kas rašoma ant pakuotės, skaitykite mūsų žodynėlį, kad išsiaiškintumėte.

Apatiniai drabužiai

Apatiniais drabužiais vadinami vyriški ir moteriški apatiniai nelaikantiems šlapimo. TENA® apatiniai drabužiai yra užvelkami ir nuvelkami bei dėvimi kaip įprasti apatiniai drabužiai. Jie apsaugo nuo vidutiniško arba gausaus šlapimo nelaikymo.

Apsauginiai įklotai vyrams

Tai specialiai vyrams sukurti įklotai, skirti apsaugoti nuo šlapimo pratekėjimo. TENA® įklotai yra išgaubti, kad atitiktų vyrų kūno kontūrus ir standžiai bei tvirtai priglustų. Jie tvirtinami lipniąja juostele. Juos derėtų nešioti su trumpikėmis. Geriausiai tinka negausiai ir vidutiniškai šlapimo nelaikantiems vyrams.

Dideli įklotai

Nelaikantiems šlapimo skirti dideli įklotai naudojami su specialiomis tinklinėmis kelnaitėmis. Paketai yra diskretiškesni, o dėvimi su daugkartinio naudojimo ir vienkartinėmis TENA® kelnaitėmis nelaikantiems šlapimo priglunda arčiau kūno. Skirta esant vidutiniam ir gausiam šlapimo nelaikymui.

Dubens dugno raumenų pratimai

Tai dubens dugno raumenų sutraukimo ir atpalaidavimo pratimai. Jie skirti raumenims sustiprinti ir šlaplės uždarymo slėgiui padidinti.

Dubens raumenys

Dubens dugno raumenys sudaro laidynę tarp kojų, nuo gaktikaulio priekyje iki stuburo apačios nugaroje. Kad galėtume sulaikyti šlapimą ir išmatas, mums reikia dubens dugno raumenų pagalbos. Šie svarbūs raumenys padeda sulaikyti šlapimą ir išmatas.

Enurezė

Enurezė (taip pat vadinama šlapinimusi į lovą) yra nevalingas šlapinimasis lovoje. Jei šlapinamasi miego metu naktį, tai vadinama naktine enureze.

Funkcinis šlapimo nelaikymas

Tai yra nesugebėjimas laiku pasiekti tualeto dėl fizinės arba psichinės negalios arba aplinkos kliūčių sudaromų sunkumų. 

Įklotai

Šie ypač ploni įklotai yra mažiausių ir ploniausių paketų tipas. TENA® įklotai nelaikantiems šlapimo sukurti siekiant apsaugoti nuo labai negausaus šlapimo pratekėjimo ir užtikrinti kasdienę švarą.

Išmatų nelaikymas

Šis inkontinencijos tipas reiškia nevalingą išmatų išleidimą.

Įtampos šlapimo nelaikymas

Šlapimo nelaikymas pasireiškiantis dėl staigaus fizinio įsitempimo, pavyzdžiui, kosint, čiaudint, juokiantis, mankštinantis arba keliant sunkų krovinį. Dėl jo paprastai išteka nedidelis šlapimo kiekis, o jį paprastai nulemia susilpnėję dubens dugno raumenys.

Itin ploni įklotai

TENA® itin ploni įklotai sukurti likti nepastebėti. Nors jie dar plonesni, jie užtikrina tokį pat apsaugos lygį, kaip įprasti paketai nelaikantiems šlapimo.

Lašėjimas po nusišlapinimo

Tai ištinka tuomet, kai šlapimo pūslė (šlaplė) visiškai neišsituština ir šlapimas prateka nusišlapinus. Tai dažnai pasitaiko susilpnėjus dubens dugno raumenims.

Menopauzė

Laikotarpis, žymintis mėnesinių nutrūkimą visam laikui.

Mišrus šlapimo nelaikymas

Tai tiesiog mišrūs požymiai. Paprastai juos sudaro įtampos šlapimo nelaikymas (žr. toliau) ir skubos šlapimo nelaikymas (žr. toliau). Jei jums pasireiškia abu tipai, vienas iš jų sukelia daugiau keblumų nei kitas. Jei susidūrėte su šiais sunkumais, pirmiausia pasistenkite pasirūpinti dažniausiu požymiu.

Neurologiniai šlapimo pūslės sutrikimai

Ligos sukeltas nervų pažeidimas gali sutrikdyti smegenų ir šlapimo pūslės ryšį. Dėl to tampa nebeįmanoma valdyti šlapimo pūslės ir jos iki galo ištuštinti.

Paketai

Sukurti naudoti esant lengvam-vidutiniam šlapimo nelaikymui. Dauguma TENA® paketų yra supakuoti atskirai ir turi po lipniąją juostelę, kad juos būtų galima nešioti su įprastais apatiniais.

Paklotai

Paklotai, dar vadinami lovos paklotais, yra dideli sugeriantys paklotai. Jie padeda apsaugoti paviršius, ant kurių galima atsisėsti arba atsigulti, pavyzdžiui, lovas, kėdes ir baldus. TENA® paklotai yra įvairių dydžių ir stilių.

Perpildymo šlapimo nelaikymas

Tai – nuolatinė arba epizodinė šlapimo tėkmė, kurią paprastai sukelia obstrukcija arba nervų pažeidimas. Perpildymo šlapimo nelaikymas atsiranda tada, kai šlapimo pūslė negali visiškai išsituštinti ir ją pripildo likutinis šlapimas.

Prostata

Vyrų liauka, kuri yra prie šlapimo pūslės pagrindo ir gaubia šlaplę. Ejakuliuojant ji išskiria skystį. Kartais vyresniems vyrams liauka išveša ir gali užspausti šlapimtakį. Šio sutrikimo požymis – silpna šlapimo srovė.

Sauskelnės

TENA® sauskelnės sukurtos specialiai šlapimui sugerti. 
Pritaikytos naudoti ir vyrams, ir moterims, dar vadinamos suaugusiųjų sauskelnėmis. 
Šios orui laidžios sauskelnės užtikrina sausumą, gaminio minkštumą ir apsaugo nuo šlapimo pratekėjimo. 

Sauskelnės-kelnaitės suaugusiesiems

TENA® kelnaičių tipo sauskelnės dar vadinamos „kelnaitėmis“ arba „sauskelnėmis“, primena įprastas apatines kelnaites, todėl jas itin paprasta ir patogu naudoti.

Skubos šlapimo nelaikymas

Šis sutrikimas, taip pat vadinamas per aktyvia šlapimo pūsle su nevalingu šlapimo ištekėjimu, vyrams pasireiškia dažniausiai. Patiriate staigų norą šlapintis ir šlapimo pūslė nevalingai ištuština šlapimą. Noras šlapintis gali kliudyti nusigauti iki tualeto laiku, todėl gali būti šlapinamasi dažnai ir negausiai arba pūslė gali išsituštinti visiškai. Tai gali sukelti skirtingi veiksniai, pavyzdžiui, padidėjusi prostata, šlapimo takų infekcija, kavos arba energinių gėrimų vartojimas, šlapimo pūslės akmenys, atrofinis vaginitas, ginekologiniai sutrikimai, pavyzdžiui, nusmukimas arba kiaušidžių auglys, bei vidurių užkietėjimas.

Šlapimo nelaikymas

Taip pat vadinama šlapimo pūslės silpnumu. Tai reiškia, kad žmogui sunku kontroliuoti šlapimo pūslę. Tai gali lemti nevalingą šlapimo ištekėjimą.

Šlapimo nelaikymas

Nevalingas šlapimo ištekėjimas.

Šlapinimasis

Šlapinimasis (šlapimo pūslės ištuštinimas).

Šluostės

TENA® šluosčių nelaikantiems šlapimo dydis yra pritaikytas suaugusiesiems. Jos naudojamos siekiant švelniai nuvalyti ir nuraminti odą.