Odos būklė

Senyvo amžiaus žmonių odos būklė

Galite padėti pasirūpinti, kad artimojo oda būtų sveikesnė ir stipresnė. Galbūt jau nustatėte, kurios kasdienės slaugos procedūros tinka artimojo odos būklei ir jautrumui. Bet kokiu atveju Jums gali būti pravartu daugiau sužinoti apie gležnos odos priežiūrą.

Kaip pasikeičia oda

Galbūt pastebėjote, kad bėgant metams artimojo oda pasikeitė. Senstant oda natūraliai netenka riebalų ir tampa šiurkštesnė nei anksčiau. Ji suplonėja ir susilpnėja. Įbrėžimai, įpjovimai arba sumušimai gyja ilgiau. 
 
Ilgainiui odą gali pažeisti įvairūs veiksniai:
 
  • sveikatos sutrikimai
  • rūkymas 
  • sausas oras
  • nepakankamas skysčių vartojimas
  • stresas
  • ilgametis deginimasis saulėje
  • odos būklė taip pat gali pakisti dėl prastos mitybos
Be to, senstant oda išskiria vis mažiau natūralių apsauginių riebalų. Dėl to ji ima raukšlėtis, sausėja, pasirodo senatvinės dėmės. 
 
Visi šie veiksniai kelia pavojų senyvo amžiaus žmogaus odai. Todėl reikia visomis išgalėmis saugoti artimojo odą nuo šlapimo nelaikymo. Tuo nesirūpinant, odą gali pažeisti šlapimas ir (arba) išmatos. Labiausiai saugoti reikia sritis apie klubus, genitalijas ir tarp dubens ir išangės (tarpvietės odą).

Jautrios odos apsauga

Šlapimo nelaikančių senyvo amžiaus žmonių odai būdingas dažnas sutrikimas (dėl šlapimo nelaikymo atsiradęs dermatitas). Jis vadinamas tarpvietės dermatitu ir sukelia labai nemalonų bėrimą. Jis pasireiškia dėl ilgo odos sąlyčio su šlapimu ir išmatomis, kurių drėgmė ir cheminė sudėtis neigiamai veikia odą. Dėl to oda sudirgsta ir suskerdėja. 
 
Gera žinia ta, kad galite padėti artimajam nuo jo apsisaugoti. Arba, jei jau tuo pasirūpinote, padėti pagerinti artimojo odos būklę, kad ji būtų ramesnė ir geriau atrodytų.

Tinkamų gaminių paieška

Artimajam apsišlapinus arba susitepus, būtinai jį nuvalykite švelniu prausikliu (ne įprastu muilu, nes jis sausina odą). Taip pat odą patepkite drėkinamuoju kremui ir barjerine arba apsaugine priemone. „TENA Wash Cream“ prausiamasis kremas išsiskiria visomis trimis funkcijomis ir yra specialiai sukurtas šlapimo nelaikančių senyvo amžiaus žmonių odos priežiūrai.