Užmaršumas ir inkontinencija

Užmaršumas

Ar jūsų slaugomas senyvas žmogus tampa užmaršus, galbūt net sumišęs ir neracionalus? Laimei, tokiu atveju galite įvairiais būdais padėti savo artimajam ir jį palaikyti. 
 
Norint rūpestingiau slaugyti artimuosius, vertėtų suvokti jų bendrą psichinės sveikatos būklę. Atsižvelgiant į artimojo savivoką, jį slaugyti gali būti sudėtingiau, nei tikitės. Jei jiems pasireiškė silpnaprotystė arba jie serga Alzheimerio liga, Jums pravers pagalbininkas, galintis padėti perrengti ir nuprausti slaugomą artimąjį.
 
Toliau pateikiame keletą patarimų, kaip padėti artimajam, nesugebančiam blaiviai mąstyti arba aiškiai išsireikšti.
Kaip atpažinti požymius
Kad jūsų slaugomam žmogui prireikia apsilankyti tualete, galite suprasti iš kai kurių požymių. Pavyzdžiui, jis gali muistytis, tąsyti savo drabužius arba stoviniuoti ir sėsčioti. Stenkitės akylai ir dažnai jį stebėti. Pažinkite jo elgesį, kad pastebėtumėte, kada jam prireikia jūsų pagalbos.
Reguliarių įpročių ugdymas
Svarbu būti pasiruošusiam, kai artimajam prireikia pasinaudoti tualetu. Tada jis bus ramesnis ir jausis patogiau, o Jums bus lengviau slaugyti. Galima pradėti nuo tinkamų gaminių nelaikantiems šlapimo. Taip pat pravartu skatinti artimąjį įprasti reguliariai naudotis tualetu. Atpažindami, kad artimajam prireikia į tualetą, apsaugosite jo savigarbą.
Planavimas
Slaugyti bus paprasčiau, jei visada po ranka turėsite tinkamų priemonių. Jei būsite pasiruošę, jums bus lengviau pasirūpinti artimojo švara ir patogumu. Turėdami gaminių nelaikantiems šlapimo rinkinį, šluosčių, užspaudžiamų maišelių ir švarių drabužių, prireikus visada galėsite pagelbėti savo artimajam. Jei ketinate išsivesti artimąjį iš namų, nepamirškite numatyti, kur būtų galima pasinaudoti tualetu ir kur galėtumėte pasirūpinti artimojo švara bei jį perrengti.
Pagalba
Jei jūsų artimajam pasireiškė rimtesnė šlapimo nelaikymo forma, prireikus galite padėti jam pasinaudoti tualetu. Padrąsinkite jį apsilankyti tualete su jūsų pagalba. Įvertinkite padėtį ir pasistenkite numatyti tinkamiausią laiką apsilankyti tualete. Numatę palankiausius laikus, laikykitės plano, palydėkite artimąjį į tualetą tuo pačiu metu kiekvieną dieną.
 
Šiuo būdu jam galima padėti išsiugdyti įprotį ir galbūt sumažinti šlapimo nelaikymo atvejų.