Ar žinote apie kompensuojamas priemones šlapimo nelaikymui?

Nuo 2018 m. liepos 1 d. šlapimą ir (arba) išmatas sugeriančios priemonės skiriamos visiems pacientams, kuriems diagnozuotas vidutinio arba sunkaus laipsnio ir (arba) . Nustačius vidutinį šlapimo nelaikymą, kompensuojami tik .

Kaip gauti kompensuojamas sugeriančias priemones?

Pirmiausia reikia kreiptis į bendrosios praktikos gydytoją (šeimos gydytoją), vidaus ligų ar vaikų ligų gydytoją, kuris, pagal savo kompetenciją įvertinęs šlapimo arba išmatų nelaikymo sutrikimo rizikos veiksnius ir laipsnį, diagnozuoja sutrikimą ir išrašo receptą kompensuojamoms priemonėms gauti. Prireikus nuodugnesnio ištyrimo, šeimos gydytojas siunčia pacientą diagnozės patvirtinimui pas gydytoją-specialistą (pvz., ginekologą, urologą).

Vaistinėje pateikę gydytojo receptą (arba pagal išrašytą elektroninį receptą) ir sumokėję papildomą priemoką (jeigu taikoma) galėsite gauti valstybės kompensuojamą kiekį sauskelnių ir/ar įklotų ir/ar vienkartinių paklodžių.

Gydytojui nustačius šlapimo ir (arba) išmatų nelaikymą, per mėnesį galima gauti tokias kompensuojamas priemones:

        Vaikams, esant šlapimo nelaikymui, kai nustatyta negalia, – 60 vnt. sauskelnių*

        Suaugusiesiems:

  • esant vidutiniam šlapimo nelaikymui – 60 vnt. įklotų (sugeriančių daugiau nei 300 ml)
  • esant sunkiam šlapimo nelaikymui – 60 vnt. sauskelnių* 
  • esant vien tik išmatų nelaikymui – 45 vnt. sauskelnių*
  • esant ir šlapimo, ir išmatų netaikymui – 90 vnt. sauskelnių*

* Jei skiriamos sauskelnės ir arba sauskelnės ir vienkartinės paklodės, jų kiekis gali būti keičiamas.
   Išrašydamas receptą, gydytojas nurodys kiek ir kokių sugeriančių priemonių gali būti skiriama jūsų atveju.

   Prireikus pakartotinai išrašyti receptą, galite kreiptis ir į savo slaugytoją.

Priemokų už kompensuojamas sauskelnes pakeitimai

2020 m. liepos 1 d. įsigalioję Sveikatos apsaugos ministerijos priimti pokyčiai leidžia sumažinti finansinę naštą mažas pajamas gaunantiems, sunkiai besiverčiantiems senjorams ir turintiems negalią asmenims – jie nuo šiol kompensuojamas sauskelnes gaus nemokėdami priemokų. Tai reiškia, kad jei anksčiau už sauskelnes ir tekdavo primokėti kelis eurus, nuo liepos 1-osios, įsigydami kompensuojamas sauskelnes, šie žmonės nebeturės primokėti nė kiek.
Numatyta, kad priemokų už sauskelnes nelieka visiems 75 metų ir vyresniems žmonėms, taip pat senatvės pensininkams ir turintiesiems negalią (55 proc. ir mažesnis darbingumo lygis, arba specialiųjų poreikių lygis), kurių mėnesio pajamos (pensijos, socialinės išmokos, pašalpos) mažesnės nei 95 proc. praėjusių metų minimalių vartojimo poreikių dydis, tai yra 354 Eur.

Visų paminėtų kategorijų gyventojams paciento priemoką apmoka Valstybinė ligonių kasa arba teritorinės ligonių kasos. Asmens teisė į paciento priemokos padengimą nustatoma automatiškai ir perduodama vaistinėms per Elektroninės sveikatos paslaugų ir bendradarbiavimo infrastruktūros informacinę sistemą, todėl jokių papildomų prašymų arba dokumentų teikti nereikia. Kaip ir iki šiol, vaistinėje pakanka pateikti asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą.

„TENA“ gaminių ieškokite vaistinėse.