Mano artimajam reikia nedidelės pagalbos

Artimąjį derėtų slaugyti atsižvelgiant į jo fizinę būklę ir poreikius.
 
Jei jis gali vaikščioti, atlikti kasdienius darbus beveik savarankiškai arba su nedidele pagalba, šis skyrius skirtas jums. Čia galite gauti praktinių patarimų nepriekaištingai slaugai.

Skatinimas rūpintis asmenine higiena

Asmeninė higiena – svarbi kasdienės dienotvarkės dalis. Galbūt artimasis gali pasirūpinti savimi ir nusiprausti be jūsų pagalbos. Arba su nedidele jūsų pagalba. Jei taip, tai gerai. Pasistenkite jį paskatinti kuo ilgiau savarankiškai rūpintis savo švara. Tačiau retkarčiais galite patikrinti, ar jam tikrai nereikia jūsų pagalbos.

Senyvo amžiaus žmonių odai būtina ypatinga priežiūra

Greičiausiai pastebėjote, kad su amžiumi sensta ir oda. Ji tampa gana gležna. Dėl to senyvo amžiaus žmonėms reikia ypatingų higienos procedūrų, skirtų jų gležnai odai. Tai ypač aktualu, jei jie nelaiko šlapimo arba išmatų, nes šlapimas ir išmatos dirgina bei pažeidžia odą. Švelniai valant ir naudojant apsaugines priemones galima užkirsti kelią odos sudirginimui ir infekcijoms. Dėl to artimajam pravartu atitinkamai rūpintis savo gležna oda. Taip jis jausis švariau, patogiau, gaiviau ir sveikiau, o tai didina pasitikėjimą savimi.
 
Odos priežiūrą sudaro trys etapai: valymas, atgaivinimas ir apsauga. Norėdami susipažinti su šiems trims etapams skirtomis ir gležnai senyvo amžiaus žmonių odai pritaikytomis priemonėmis, peržiūrėkite TENA odos priežiūros priemonių asortimentą.

Šlapimą sugeriantys gaminiai

Jei artimasis gali apsirengti pats, greičiausiai jis gali savarankiškai pasirūpinti ir apsauga nuo šlapimo pratekėjimo. Tai ypač tikėtina, jei jis dėvi lengvai naudojamus gaminius, pavyzdžiui, vienkartines sauskelnes-kelnaites nelaikantiems šlapimo. TENA sauskelnes-kelnaites paprasta užsimauti kaip įprastus apatinius. Jos padeda artimajam išlikti savarankiškam ir neprarasti orumo. Tuo pačiu jos suteikia patikimą apsaugą nuo šlapimo pratekėjimo.
 
Norėdami artimam žmogui išrinkti tinkamą apsaugos nuo šlapimo pratekėjimo priemonę tinkamu sugerties lygiu, naudokite TENA gaminių ieškiklį. 
 
Norėdami daugiau sužinoti apie TENA gaminių asortimentą, žr. TENA gaminius.

Kaip pasirūpinti slaugomo artimojo saugumu

Gali būti, kad jūsų artimasis yra pakankamai savarankiškas ir jam nebūtina didelė pagalba. Vis vien svarbu nepamiršti, kad senyvo amžiaus žmonių kaulai yra trapūs. Net patyrę nedidelę nelaimę arba parkritę jie gali prarasti galimybę judėti. Taigi norėdami apsaugoti juos nuo traumų, pasistenkite pasirūpinti, kad jūsų / jų namuose būtų saugu judėti.

Mityba ir skysčių suvartojimas

Baimindamasis, kad gerdamas daug skysčių dažniau lankysis tualete, artimasis gali būti linkęs suvartoti mažiau skysčių. Tačiau tokiu atveju gali padidėti šlapimo koncentracija. Tai gali sukelti sveikatos problemų. Dėl to pasistenkite paskatinti jį gerti tiek skysčių, kiek įprastai, vos ištroškus.
 
Galite jam padėti gerai, visavertiškai maitintis valgydami drauge. Tačiau valgydami ne tik maitinamės. Tai taip pat proga bendrauti, šnekučiuotis, dalytis istorijomis, juoktis. Galbūt galite pasikviesti su jumis pavalgyti kitus šeimos narius ir draugus? Bendravimas padeda artimajam jausti ryšį su aplinkiniais: tai svarbus gyvenimo aspektas, kurį plačiau aptarsime toliau.   

Ryšys su aplinkiniais

Net ir senatvėje mums patinka, kai mus paima už rankos, paplekšnoja per nugarą arba meiliai apsikabina. Tai ypač svarbu, jei didžiąją laiko dalį praleidžiame vieni.
 
Patyrę slaugytojai teigia, kad drauge užsiimant net pačia nereikšmingiausia veikla galima praskaidrinti artimojo dieną.

Raskite, kas gali jums padėti

Patyrę slaugytojai pataria susirasti žmonių, galinčių padėti pasirūpinti artimuoju. Tai gali būti šeimos nariai, draugai, vietinės bendruomenės nariai arba valstybinės socialinės tarnybos. Nepamirškite, kad visada galite kreiptis pagalbos