Mano artimajam reikia nuotolinės pagalbos

Gali būti, kad gyvenate toli nuo artimųjų, pavyzdžiui, senyvų tėvų, kuriems reikalinga jūsų pagalba. Galite nežinoti, kaip jiems padėti. Su tuo susiduria daugelis senyvu artimuoju besirūpinančių žmonių. Iš jų sužinojome, kad artimaisiais rūpintis galima netgi skiriant didžiuliam nuotoliui. Jūs galite:
 
  • teikti artimajam emocinę paramą per bendrus pažįstamus
  • užsakyti jam paslaugų (pavyzdžiui, paprašyti, kad jį lankytų profesionalūs slaugytojai ir tvarkytojai, tada su jais susisiekti sutartu laiku ir įsitikinti, ar nekilo kokių nors keblumų)
  • prižiūrėti artimojo sveikatos ir medicininius įrašus bei jį lydėti pas gydytoją
  • pasiteirauti, kada jis pageidauja draugijos, ir pasirūpinti, kad tuo metu jį aplankytų šeimos narys arba draugas
Slaugyti nuotoliniu būdu gali būti keblu. Tačiau tai įmanoma. Toliau pateikiame keletą pasiūlymų, padėsiančių rūpintis savo artimuoju nuotoliniu būdu:

Planavimas

Iš pradžių geriausia išsiaiškinti padėtį, galimus sunkumus ir kokio masto pagalbos jam reikia. Pasistenkite nustatyti, kokie vietiniai ištekliai ir galimybės jums gali padėti slaugyti nuotoliniu būdu. Žymėkitės artimojo sveikatos būklę ir teisines arba finansines problemas.
 
Į užrašus įtraukite kontaktinius numerius, draudimo informaciją, sąskaitų numerius ir kitą svarbią informaciją. Taip pat kuo išsamiau išsiaiškinkite apie artimojo ligą ir kokio gydymo jam reikia.

Higienos ir šlapimą sugeriantys gaminiai

Kadangi artimasis gyvena vienas, ko gero, didžiąją laiko dalį jis gali savimi pasirūpinti pats. Tačiau net ir tokiu atveju galite jam padėti pagerinti gyvenimo kokybę, išrinkdami jam tinkamą apsaugą nuo šlapimo pratekėjimo. TENA vienkartinės kelnaitės, saugančios nuo šlapimo pratekėjimo, atrodo kaip įprasti apatiniai – jas lengva užsivilkti be papildomos pagalbos. Pamatykite, kaip lengva naudoti TENA sauskelnes-kelnaites nelaikantiems šlapimo –  .
 
Kiekvieno šlapimo nelaikančio žmogaus padėtis yra unikali. Dėl to pasistenkite rasti jūsų artimajam tinkamo sugerties lygio gaminį, žr. TENA gaminių ieškiklį. 
 
Galbūt vertėtų jam padėti užsisakius reikiamų konkrečių gaminių, kurie būtų pristatyti jam į namus? Užsisakykite internetu ​​​​​​​TENA e. parduotuvėje.

Sudarykite vietinių kontaktų, su kuriais galite susisiekti, sąrašą.

Jei gyvenate toli nuo žmogaus, kuriam mėginate padėti, galite sutarti, kad jį reguliariai lankytų kaimynai, draugai ir šeima. Tada nuolat žinosite, kaip laikosi jūsų artimasis. Galbūt galite jam pasiūlyti pasamdyti vietinį profesionalų slaugytoją, kuris galėtų jį prižiūrėti ir palaikyti draugiją. Kad ir ką su juo sutarsite, svarbiausia, kad nutikus nelaimei jis turėtų į ką kreiptis greta namų.

Nuolat domėkitės jo būkle ir palaikykite ryšį

Žinoma, jei galite, aplankykite savo artimąjį patys. Taip betarpiškai sužinosite apie jo fizinę ir emocinę būklę bei finansinius poreikius. Jei negalite jo aplankyti asmeniškai, ryšį galite palaikyti išmaniaisiais telefonais, planšetėmis ir internetu.
Ryšį sėkmingai palaikysite naudodami „Skype“, „WhatsApp“, „Viber“, „Facebook Messenger“ ir „Apple FaceTime“. 
 
Jei artimasis turi mobilųjį telefoną, pravartu pasirūpinti, kad jis mokėtų juo naudotis. Ir kad jame būtų įrašyti svarbiausi telefono numeriai. Kai kurie ryšio tiekėjai siūlo nemokamas internetines arba parduotuvėje teikiamas pamokas bei pigesnius skambučių planus senjorams, naudojantiems telefoną tik nutikus nelaimei. 
 
Taip pat vertėtų pasidomėti naudingomis telefonų modifikacijomis senyvo amžiaus žmonėms, pavyzdžiui, balsu valdomomis komandomis, didesniais mygtukais ir suderinamumu su klausos aparatais. 

Pasiruoškite nelaimėms

Pasistenkite užbėgti įvykiams už akių ir numatyti, ką darytumėte, jei artimajam nutiktų nelaimė. Pravartu po ranka turėti greta artimojo gyvenančių žmonių kontaktų, kad į juos būtų galima nedelsiant kreiptis. Be to, visada reikia turėti atsidėjus pinigų ir būti pasiruošus keliauti pas artimąjį.
 
Jei artimasis sutinka, praverstų jam nupirkti signalinę apyrankę. Šie įrenginiai aktyvinami vienu mygtuko paspaudimu ir perspėja jus arba vietinį slaugytoją apie nelaimę. 

Profesionali pagalba

Jums gali labai praversti profesionalaus slaugytojo, kuris gali artimąjį pamaitinti, suteikti asmeninę priežiūrą ir kitas paslaugas, pagalba. Jūsų artimuoju taip pat gali rūpintis geriatrinės slaugos vadybininkas arba socialinis darbuotojas.