10 patarimų geresnei demencija sergančių ir šlapimo nelaikančiųjų žmonių priežiūrai

Šlapimo nelaikančių senyvo amžiaus giminaičių, artimųjų ar draugų priežiūra namuose reikalauja daug jėgų. Jei prižiūrimas asmuo serga demencija, užduotis tampa dar sudėtingesnė. Įprasti dalykai, būtini padedant demencija sergantiems vyresnio amžiaus žmonėms – padėti naudotis tualetu, naudoti gaminius skirtus šlapimo nelaikymo atvejams, rūpintis odos būkle – visa tai įgauna kitą mastą.

„TENA“ sauskelnės, , odos priežiūros priemonės ir kiti gaminiai padeda milijonams artimuosius prižiūrinčių žmonių veiksmingiau tvarkytis šlapimo nelaikymo atvejais. Taip pat, šie produktai senjorams leidžia gyventi oriai ir patogiau. Tačiau, prieš pradedant naudoti gaminius, reikia atsižvelgti į keletą svarbių aplinkybių, susijusių su šlapimo nelaikymu ir demencija. Tokiose situacijose jūsų artimas žmogus dažnai
 
 • negalės pranešti, kad jam reikia pasinaudoti tualetu;
 • negalės rasti tualeto, atpažinti jo ar pasinaudoti;
 • atsisakys pagalbos, nes gėdysis ir bus sutrikęs, dėl ko gali nesulaikyti šlapimo.
 
Slaugančiąjam svarbu suprasti ir atpažinti tokias situacijas. Tuo pat metu taip pat turite žinoti, ką galima padaryti, kad pagerintumėte teikiamos priežiūros kokybę. Tikimės, kad sąrašas, kurį mes paruošėme, padės jums pagerinti savo artimo ar mylimo asmens gyvenimo kokybę, patiriant kur kas mažiau streso.  
 
 1. PASKATINIMAS – skatinkite globojamą asmenį paprašyti pagalbos, įtraukite jį į savo veiklą ir paaiškinkite, ką darote. Svarbu gauti jo sutikimą ir jausti, kad jis prisideda prie jo paties priežiūros.

 2. ŠVIESA – nakčiai palikite tualeto duris atviras, o šviesas įjungtas. Taip pat prie lovos stalelio galite įrengti šviesos judesio jutiklius.

 3. KODAVIMAS SPALVOMIS – pažymėkite tualetą, šviesos jungiklį, tualeto kėdutę kontrastingomis spalvomis, nes kodavimas spalvomis padeda lavinti atmintį, o ant spalvotos ir kontrastingos tualeto sėdynės bus paprasčiau atsisėsti.

 4. PRAKTIŠKA APRANGA – didžiulė pagalba yra patogūs drabužiai, kuriuos galima lengvai užvilkti ir nuvilkti.

 5. PASIRINKITE TINKAMUS ŠLAPIMĄ SUGERIANČIUS GAMINIUS  – jei jūsų prižiūrimam artimajam reikalingi šlapimą sugeriantys gaminiai, patogiausia naudoti sauskelnes-kelnaites. Taip pat kruopščiai pasirinkite pagal dydį ir sugeriamumą – spauskite čia (NUORODA), kad surastumėte tinkamą „TENA“ asortimento produktą.

 6. NEPRALEISKITE APSILANKYMO TUALETE – jeigu problemą turinčiam asmeniui nepavyko laiku pasiekti tualeto, gėdos jausmas gali išlikti ilgai ir turėti įtakos lankymosi tualete planavimui.

 7. LAIKYKITĖS REŽIMO – vyresniems nei 60 metų žmonėms lankymasis tualete 4–6 kartus per dieną ir galbūt vieną kartą per naktį, yra įprasta rutina. Tačiau būkite racionalūs ir stenkitės būti lankstūs.

 8. NIEKAS NEPAKEIS TUALETO – niekada nenaudokite gaminių, skirtų nelaikantiems šlapimo, vietoje apsilankymo tualete.

 9. BŪKITE POZITYVŪS – geras žodis ir teigiamas požiūris daro stebuklus.

 10. TEISINGAI IŠTUŠTINKITE PŪSLĘ – įsitikinkite, kad lankydamasis tualete jūsų artimas asmuo kiek galėdamas daugiau ištuštintų šlapimo pūslę; perskaitykite keletą toliau pateiktų naudingų patarimų.

Keturi patarimai, kaip efektyviau ištuštinti šlapimo pūslę

Labai svarbu, kad lankydamiesi tualete šlapimo nelaikantys asmenys kiek galima daugiau ištuštintų šlapimo pūslę. Tačiau, jei asmuo kenčia nuo demencijos ir nelaiko šlapimo, tai gali sukelti naujų iššūkių. Štai keturi mūsų patarimai, kaip tokiomis sąlygomis veiksmingiau ištuštinti šlapimo pūslę.
 
 1. Skirkite laiko – neskubėkite ir įsitikinkite, kad aplinkui ramu ir tylu. Padėkite savo artimam asmeniui rasti patogią padėtį, prilaikykite kojas ir leiskite jam pasilenkti į priekį. Taip pat padėkite jam kelis kartus pakeisti padėtį.
   
 2. Naudokite pagalvę – jeigu tualeto sėdynė yra silpna arba plona, naudokite minkštą tualeto dangčio uždangalą, kad prižiūrimam asmeniui būtų patogiau. 

 3. Parodykite, kaip daryti – gali būti, kad demencija sergantis asmuo tiesiog nežino, ko jūs iš jo norite. Tokiu atveju parodykite jiems, kaip atsisėsti ant tualeto.

 4. Gali padėti programėlė – yra mobiliųjų telefonų programos, leidžiančios tekančio vandens garsą. Tokias programėlės gali pagelbėti išsituštinti.
 
Svarbu suprasti ypatingus demencija sergančio asmens poreikius, kiekvieną dieną taikyti mūsų patarimus ir padėti jiems veiksmingiau šalpintis. Tikimės, kad ši informacija teigiamai palengvins jūsų artimo asmens ir jūsų, kaip slaugančiojo, gyvenimą.
 
Daugiau informacijos apie tai, kaip „TENA“ gaminiai padeda jūsų šeimos nariui ar artimam asmeniui, rasite paspaudę šią nuorodą.