Moteris išima iš skalbimo mašinos skalbinius ir paduoda juos mamai.

Higienos vadovas slaugantiems artimuosius

Vienas iš labiausiai slaugančius artimąjį bauginančių aspektų yra asmeninė artimojo higiena. Artimojo sveikata ir gerovė stipriai priklauso nuo elementariausios higienos.

Vienas iš labiausiai slaugančiuosius bauginančių aspektų yra asmeninė artimojo higiena. Artimojo sveikata ir gerovė stipriai priklauso nuo elementariausios higienos.

Beveik 2 iš 5 apklaustųjų nežino, kur kreiptis pagalbos ar patarimų tapus šeimos nario slaugytoju.1 Šis vadovas specialiai sukurtas šeimos narių globėjams, kad jie galėtų susipažinti su asmeninės priežiūros ir higienos pagrindais.

Kas yra asmeninė priežiūra?

Asmeninė priežiūra yra slaugos dalis, apimanti asmeninio pobūdžio poreikius. Tai gali būti kasdienės higienos palaikymo užduotys, pavyzdžiui, nusiprausimas vonioje ar duše, kremų ar losjonų naudojimas, plaukų priežiūra ar skutimasis.

Pagalba nueiti į tualetą yra viena svarbiausių. Jūsų artimajam gali prireikti šios pagalbos:

  • nueiti iki tualeto, kai reikia;
  • padėti pasinaudoti naktipuodžiu;
  • pakeisti sauskelnes;
  • nuvalyti intymias sritis;
  • patepti intymių sričių odą apsauginiais kremais ar emolientais.

Svarbu žinoti, kas jūsų šeimos nariui patinka, ir kas ne, kad atsirastų tarpusavio pasitikėjimas. Padėdami pasirūpinti tualeto reikalais, turite išlikti ramūs ir diskretiški, kad jūsų šeimos narys galėtų išsaugoti orumą ir savigarbą.

Kaip susiplanuoti higienos užduotis

Planuodami veiklas numatykite visas aktualias užduotis, pavyzdžiui, apsilankymas tualete, prausimasis po dušu, dantų ar protezų valymas, skutimasis, plaukų ir nagų priežiūra.

Daugelis siekia išlikti nepriklausomi, ypač kai kalbame apie asmeninę priežiūrą ir higieną. Kai kuriems užtenka paprasčiausio priminimo, o kitiems gali prireikti daugiau pagalbos. Kartais slaugančiam asmeniui tenka pasirūpinti viskuo. Išsiaiškinkite artimojo pageidavimus ir pritaikykite higienos priežiūros planą pagal jo poreikius, įpročius, gebėjimus ir norus. Apgalvokite šiuos klausimus iš anksto:

  • Kaip dažnai pageidaujama praustis po dušu arba vonioje?
  • Kaip dažnai pageidaujama plauti galvą?
  • Kada pageidaujama praustis, ryte ar vakare?
  • Kokios yra mėgstamiausios priežiūros priemonės?
  • Ar yra kokių nors alergijų?

Susikurkite planą, kuriame išsamiai surašysite asmens priežiūros užduotis, kada planuojate jas vykdyti, kokias priemones naudosite ir t. t.

Savo seserį Fibę slauganti Chloja

Chloja

„Aš žinau, kad galiu ją nuraminti. Kai kiti netiki, kad gali padėti, aš žinau, kad galiu surasti būdą jai pasijusti geriau.“

Savo seserį Fibę slauganti Chloja

Kaip sukurti pasitikėjimą

Kai kuo nors rūpinatės, labai svarbu sukurti pasitikėjimą. Išbandykite šiuos šešis patarimus, kaip bendrauti:

  • išlaikykite akių kontaktą ir įsiklausykite į poreikius;
  • stebėkite kūno kalbą;
  • jei tik įmanoma, skatinkite savarankiškumą;
  • pasirūpinkite jų orumu ir privatumu;
  • leiskite jiems vadovauti;
  • aiškiai nurodykite, ką ketinate daryti;
  • išlikite ramūs ir kantrūs.

Patarimai, kaip padėti kitam pasinaudoti tualetu

Štai keletas patarimų, kaip padėti kitam pasinaudoti tualetu:

  • Pasilenkus į priekį ir tvirtai įrėmus kojas į grindis lengviau ištuštinti visą šlapimo pūslę ir žarnyną.
  • Neskubėkite. Vyresnio amžiaus žmonėms dažnai reikia daugiau laiko, kad visiškai ištuštintų šlapimo pūslę.
  • Reguliarus lankymasis tualete padės išvengti nesklandumų, tačiau turite būti visuomet pasiruošę suteikti pagalbą, kai jos reikia.
  • Pasistenkite, kad apsilankymai tualete būtų reguliarūs (kitaip didėja nesklandumų rizika).
  • Naudokite paminkštinimą, kad sėdėti ant klozeto būtų patogiau.
  • Pasirūpinkite, kad tualetas būtų švarus ir tvarkingas, o higienos reikmenys visuomet būtų po ranka.
  • Pasirūpinkite, kad jūsų artimojo drabužius būtų patogu nuimti ir vėl uždėti. „TENA“ sauskelnės gali suteikti daugiau laisvės.
Senyvo amžiaus žmogus su sauskelnėmis ant juosmens, iš arti.

Kaip padėti kitam pasikeisti higienines šlapimo nelaikymo priemones

Jei norite padėti savo artimajam pasikeisti šlapimo nelaikymo priemones, pasistenkite tai daryti švelniai ir pagarbiai. Jei žinosite, kaip tai padaryti tinkamai, viskas vyks greičiau ir sklandžiau. Parinkite tinkamo dydžio, tipo ir sugerties produktus, kad išvengtumėte pratekėjimų.

Ryte, dieną, vakare ar ypatingomis progomis galite rinktis skirtingus labiausiai tinkančius produktus. Rinkitės patogiausius ir geriausiai nuo pratekėjimo apsaugančius produktus. Kokius produktus bepasirinktumėte, visuomet galite pasinaudoti išsamiomis „TENA“ instrukcijomis, įskaitant mokomuosius vaizdo įrašus ir vadovus, kurie padės suprasti, kaip tinkamai naudoti produktus.

Rankų kremas patogioje tūtelėje.

Kaip padėti pasirūpinti švara, nutikus nemaloniam incidentui

Nutikus nemaloniam incidentui nuraminkite artimąjį bei patikinkite, kad taip gali nutikti bet kam ir dėl to nereikia gėdytis. Nuimkite sauskelnes, nuvalykite odą švelnia priemone ir kruopščiai nusausinkite, tada uždėkite naujas sauskelnes. Jei norite papildomai apsaugoti jautrią odą, naudokite kremą „TENA Barrier Cream“. Jis padeda apsaugoti odą nuo bėrimų, išsausėjimo ir infekcijų. Taip pat jis suteiks jūsų artimajam komforto jausmą.

Jei ketinate išeiti kartu pasivaikščioti, pasiimkite su savimi drėgnų servetėlių, atsargines sauskelnes ir kitų šlapimo nelaikantiems būtinų priemonių.

Slaugytoja padeda vyresniam asmeniui duše nusiplauti pėdas.

Kaip padėti kitam nusiprausti po dušu arba vonioje

Jei norite padėti artimajam nusiprausti po dušu ar vonioje, pradžioje pasirinkite odos tipą atitinkančią prausimosi priemonę. Prieš pradėdami prausti viršutines kūno dalis patikrinkite, ar vandens temperatūra tinkama apatinėms. Jei jūsų artimasis yra riboto judrumo, galimai turėsite apiprausti jį lovoje. Naudokite priemones, kurių nereikia nuskalauti vandeniu, kaip pavyzdžiui, „TENA“ drėgnas prausimo pirštines arba „TENA“ drėgnas servetėles, kurias paprasta naudoti ir kurios papildomai sudrėkina ir apsaugo odą.

Jei prireiktų lovoje išplauti galvą, galite pasinaudoti „TENA“ šampūno kepuraite, su kuria plaukus patogiai ir paprastai išplausite be vandens. Prieš naudodami ją pašildykite, o prieš nuimdami švelniai įtrinkite plaukus ir pamasažuokite galvą.

Besišypsanti jauna moteris padeda besijuokiančiai paauglei seseriai išsivalyti dantis.

Kaip padėti rūpintis burnos higiena

Siekiant išvengti burnos higienos problemų, būtina nuolat ja rūpintis, įskaitant dantų ir tarpdančių valymą. Padėti atlikti burnos higienos procedūras patogiausia sėdint ant kėdės ar stovint už nugaros ir prilaikant galvą. Suradę patogią padėtį, galite išvalyti dantis. Nepamirškite reguliariai tikrinti dantenas – stebėkite ar nėra spalvos pokyčių, patinimų ar kraujavimo, o pastebėję problemą imkitės atitinkamų priemonių.

Moteris tepa losjoną ant neįgaliojo vežimėlyje sėdinčio jos vyro viršutinės kūno dalies.

Kaip apsaugoti jūsų artimojo odą

Visi norime sveikos odos – nuo to priklauso mūsų gera savijauta ir komfortas. Kai senstame, oda sensta kartu su mumis ir netenka riebalų. Ji gali tapti trapi, sausa ir lengvai pažeidžiama. Kad oda išliktų švelni ir glotni, kasdien naudokite drėkinamąsias priemones. Reguliariai naudokite odos priežiūros priemonę, pavyzdžiui kūno losjoną „TENA Body Lotion“, kuris sausai, jautriai ir niežtinčiai odai gali būti tikras išsigelbėjimas.

Siekiant pasirūpinti oda intymiose srityse, svarbu įprasti laikytis teisingų tualeto procedūrų ir odos priežiūros įpročių. Visuomet svarbu kuo greičiau nuvalyti nešvarumus intymiose srityse. Reguliarūs apsilankymai tualete gali padėti išvengti netikėtumų ir pasirūpinti žarnyno bei šlapimo pūslės sveikata.

Jei kasdien odą valysite švelnia priemone, naudosite tinkamos sugerties sauskelnes ar kitas šlapimo nelaikantiems skirtas priemones, apsaugosite intymias sritis nuo trinties ir tepsite apsauginį kremą, tikėtina, kad išvengsite didesnių šios jautrios kūno srities problemų.

Kaip išvengti šlapimo nelaikymo sukeliamo dermatito (ŠND)

Ilgai odą genitalijų ir tarpvietės srityse veikiantis šlapimas ir išmatos sukelia uždegimą, dėl kurio išsivysto dermatitas. Šlapimas ir išmatos padidina odos rūgštingumą (pH), todėl padidėja odos pralaidumas ir pažeidžiamas natūralus apsauginis odos barjeras, per kurį lengviau patenka infekcijos.

Daugiau informacijos apie ŠND rasite šiame vadove.

Moteris išeidama iš namų kalbasi su savo mama

Kaip pasirūpinti jūsų abiejų sveikata

Asmeninės higienos priežiūra padės palaikyti gerą jūsų abiejų sveikatą. Prieš padėdami savo artimajam pavalgyti ir po valgio nusiplaukite rankas ir padėkite jas nusiplauti artimajam. Gera rankų higiena taip pat labai svarbi, kai padedate kitam naudotis tualetu. Prieš padėdami artimajam nueiti į tualetą ar pakeitę sauskelnes nusiplaukite rankas su muilu. Be to, jei išeinate iš namų, visuomet su savimi turėkite rankų dezinfekavimo priemonę.

Higienos pirkinių sąrašas slaugantiems artimuosius

Šis patogus produktų sąrašas padės rūpintis jūsų artimojo higiena.

Patariame turėti: maudynėms skirtą akis apsaugančią kepuraitę, pripučiamą šampūno vonelę.

Susiję straipsniai

Šaltiniai

1. „TENA“ pasaulinis tyrimas apie požiūrį į šeimos nario slaugą ir visuomenės informuotumą. 2022 m. liepa. Lenkija, Kanada, Prancūzija, JK ir JAV. Kiekvienoje šalyje buvo apklausta daugiau nei 1000 vyrų ir moterų (vyresnių kaip 18 m. amžiaus).