TENA-Professionals-Lifestyle-Nursing-Home-Preparing-Product-For-Change.jpg

Nepriekaištingos slaugos pagrindas – kokybiškos sauskelnės ir sveika oda

Siekiant pilnavertės slaugos, neatsiejama dalis yra tinkama odos priežiūra. Tai itin svarbu slaugomųjų, o ypač pagyvenusių žmonių odai, kuri su amžiumi plonėja, darosi jautresnė ir yra lengviau pažeidžiama. Deramą dėmesį reikėtų skirti mažai judančių ar gulinčių lovoje ir šlapimo ar išmatų nelaikančių asmenų odos sveikatai. Tokiais atvejais odai kyla daug pavojų, pavyzdžiui, gali atsirasti šlapimo nelaikymo sukeliamas dermatitas, kyla ir pragulų susidarymo rizika. 

Tyrimai rodo, kad bene labiausiai šlapimo nelaikančiųjų odai kenkia papildoma drėgmė, kuri padidina dirgiklių (iš šlapimo ar išmatų) poveikį odai ir skatina nepageidaujamų mikroorganizmų dauginimąsi. Visa tai gali sukelti skausmingų odos pažeidimų, kuriuos gydyti paprastai yra sunku ir brangu. 

Net ir idealiai rūpinantis odos higiena ir švara ne visada pavyksta išvengti paraudimų, iššutimų, bėrimo ar uždegimų ypač jautriose intymiose vietose, kurias labiau veikia ne tik šlapimas, bet ir papildomi veiksniai: prakaitas, sausas oras, nepakankamas skysčių vartojimas, prasta mityba, stresas ir kiti. 

Lovoje gulintiems slaugomiesiems rekomenduojama naudoti „TENA Slip“ orui laidžias anatomines sauskelnes iš „ProSkin“ gaminių serijos, esant vidutiniam ar sunkiam šlapimo nelaikymui bei viduriavimui. Šios sauskelnės patikimai apgaubia ir priglunda. Pagal specialią „FeelDry Advanced™“ technologiją pagamintos „TENA Slip“ akimirksniu sugeria skystį nuo paviršiaus į vidų, oda išlieka sausa, o veiksminga kvapo kontrolės sistema neleidžia atsirasti nemaloniam kvapui. Svarbu tai, kad tiek išorinis „TENA Slip“ gaminio sluoksnis, tiek šonai leidžia odai laisvai kvėpuoti. Su „TENA Slip“ kasdienė artimųjų priežiūra slaugantiesiems taps kur kas paprastesnė – kibius užsegimo lipdukus galima užsegti ir atsegti kelis kartus, todėl sauskelnes paprasta pritaikyti taip, kad jos gerai ir patogiai priglustų. Spalvą keičiantis drėgmės indikatorius parodo, kada laikas gaminį keisti. Tai leis racionaliai naudoti sauskelnes ir padės sutaupyti. 

Slaugant asmenį svarbu ne tik pasirūpinti šlapimą sugeriančiais gaminiais ir laiku juos keisti, bet ir stengtis išlaikyti odą sveiką. Kaskart keisdami sauskelnes rūpestingai valykite tarpvietės odą. 

Jei vis dėlto oda sudirgsta ar parausta – galbūt dėl laiku nepakeistų sauskelnių ar neatidaus arba netinkamo prausimo, gelbsti odos apsaugos priemonės. Pastebėjus pirmuosius sudirgimo požymius – tarpvietės odos paraudimą ar iššutimą rekomenduojame naudoti cinko kremą „TENA Zinc Cream“. Jis efektyviai ramina sudirgusią odą, mažina perštėjimą ir apsaugo odą nuo kontakto su šlapimu, išmatomis ar kitais dirgikliais. Sudėtyje yra tik 5 komponentai, o tai aktualu alergiškiems ir jautrią odą turintiems žmonėms, nes kuo mažiau ingredientų, tuo mažesnė alergijų tikimybė. Švelnus odai rapsų aliejus malšina perštėjimą, o vitaminas E minkština ir drėkina odą. Tobulos cinko oksido koncentracijos kremas lengvai tepamas, jo nereikia stipriai įtrinti, kad greitai susigertų. Lengvai spaudžiama tūbelės formos pakuotė yra higieniška naudoti – nereikia pirštu kabinti tepalo, rizikuojant užteršti visą indelį. 

„TENA“ produktai iš „ProSkin“ gaminių serijos gležną odą padeda išsaugoti sveiką. Visi šie gaminiai patikrinti dermatologų ir turi nepriklausomos organizacijos „Skin Health Alliance“ akreditaciją, todėl galite būti tikri, kad gaminiai yra draugiški net ir gležnai odai.

Pasidomėkite kompensavimu

Šlapimą ir išmatas sugeriantys gaminiai yra kompensuojami. Ar jūsų slaugomam artimajam priklauso kompensuojamosios medicinos pagalbos priemonės, teiraukitės savo gydytojo. Asmenims, kuriems gydytojas diagnozavo sunkų šlapimo nelaikymo laipsnį, skiriama 60 kompensuojamųjų sauskelnių per mėnesį.