Šlapimo nelaikymas. Moterys kalba

Keli netikėtai ištekėję lašeliai kosint, čiaudint, juokiantis, keliant sunkų daiktą, bėgant ar šokinėjant. Gali būti ir staigus nevalingas apsišlapinimas nespėjus pasiekti tualeto. Skaičiuojama, kad kas trečia vyresnė kaip 35 metų moteris patiria šlapimo nelaikymą.

Paprašėme keleto moterų pasidalyti istorijomis, susijusiomis su šlapimo nelaikymo tema. Galbūt šios istorijos padrąsins jus į tai pažiūrėti kitaip.

Daiva, serganti išsėtine skleroze moteris

Man prireikė maždaug trejų metų susitaikyti su diagnoze ir ją priimti. Atrodo, vos pradėjau įprastai gyventi, atsirado rutina su naujais įpročiais: vaistų susileidimas, vakariniai pasivaikščiojimai, rytinės meditacijos, kai vieną dieną suvokiau, kad man jau prasideda . Jeigu užsinoriu į tualetą, tai turiu bėgti tuojau pat, nes atrodo, nesulaikysiu šlapimo nė minutės. Kartais jau eidama į tualetą jaučiu, kad išteka daugiau ar mažiau šlapimo. Blogiausia čiaudint ir kosint. Eidama čiaudėti aš jau negalėdavau, kaip ir sėdėdama, net ir suspaudus kojas, nes kaskart ištekėdavo šlapimo. Vakarais vis dažniau pradėjau užuosti šlapimo kvapą iš kelnaičių... Tai labai sunku suvokti, kai dar nėra nei 40-ies...

Pasikalbėjau su gydytoja. Ji pasakė, kad esant tokiai mano būklei galima diagnozuoti šlapimo nelaikymą. Man priklausytų tam tikras kiekis kompensuojamų šlapimą sugeriančių priemonių. Šlapimo nelaikymo įklotus aš pradėjau pirkti jau po to pirmo karto, kai užuodžiau savo pačios šlapimo kvapą. Manęs nešokiruoja, kad naudoju įklotus, kurie nesiskiria nuo įprastų higieninių įklotų, labiau nesinori susitaikyti su mintimi, jog šlapimo nelaikymas gali progresuoti. Paieškojau informacijos, pasiskaičiau ir pradėjau daryti Kėgelio pratimus. Užsirašiau dar į dubens dugno raumenų stiprinimo mankštas. Nustebino tai, kad tokių užsiėmimų vyksta nemažai. Ir kiek daug moterų ten lankosi! Pasirodo, nebūtina turėti autoimuninę nepagydomą ligą, kad prasidėtų šlapimo nelaikymas. Per pusmetį mankštinimosi supratau vieną dalyką – negaliu nustoti to daryti, nes jau po savaitės jaučiau rezultatą.

Tik nustoju mankštintis ir vėl išteka šlapimo, nors mankštindamasi jau net neprisimindavau, kodėl pradėjau tą daryti. Nei noras turėti gražias kūno linijas, nei lėtinės ligos diagnozė neprivertė manęs mankštintis, galvojau, kad esu nepataisoma tinginė. Turiu pripažinti, kad tik šlapimo nelaikymo grėsmė išmokė mankštintis su šypsena veide. Nėra to blogo, kas neišeitų į gera: įpratau mankštintis, susiradau naujų draugių, įkūrėme skaitymo klubą, penktadieniais einame į kiną. Supratau ir tai, kad gyvenime yra daug įdomesnių dalykų nei silpna šlapimo pūslė.

Donata, projekto „Geros nuotaikos SFA“ vykdančioji trenerė

Apie moterų šlapimo nelaikymą nieko nežinojau, kol pradėjau vesti treniruotes ant batutų. Tada pastebėjau, kiek daug moterų patiria šį nemalonumą. Ne kartą užsiėmimuose teko susidurti su tuo, kad moterys jau būna save „nurašiusios“ kaip moteris, jų savivertė kritusi. Pamenu vieną stambesnio kūno sudėjimo projekto dalyvę, auginančią du mažus vaikus, pametinukus, kuriai jau reiškėsi . Pradėjus šokinėti ant batuto, po trijų mėnesių moteriai dingo šlapimo nelaikymo epizodai, grįžo pasitikėjimas savimi ir pasitaisė santykiai su vyru. Jos pasitikti atėjęs vyras man sakė: „Nežinau, ką jūs čia darote, bet tegul ji toliau sportuoja, nes mūsų lytinis gyvenimas labai pasitaisė.“

Daugelis vengia apie tai kalbėti net su artimaisiais, o tas vyras net svetimam žmogui išdrįso pasakyti. Kasdien judėdamos, deja, netreniruojame dubens dugno raumenų, šie raumenys nedalyvauja mūsų kasdieniuose užsiėmimuose, todėl vienoms anksčiau, kitoms vėliau tie raumenys nusilpsta, dėl to gali pasireikšti ir šlapimo nelaikymas. Batutas šlapimo nelaikymo problemą iš pradžių padidina, bet kartu ši mankšta yra vienas iš geresnių būdų tai spręsti. Šokinėdamos ant batuto mes priverčiame visus kūno raumenis dirbti, nes kai leidžiamės pašokusios žemyn, visi raumenys susitraukia, kai kylame – atsipalaiduoja, taip dirba. Mankštindamosi ant sportinio batuto lengvai spyruokliuojame, minimaliai šokinėjame – taip visą treniruotę treniruojame ir dubens dugno raumenis. Net kasdienis 10 min. spyruokliavimas gali būti efektyvus.

Pirmą kartą nusprendusias ant batuto mankštintis moteris visada įspėju, kad gali kilti noras šlapintis, ir tai yra įprasta. Sportuojančios moterys man paatviravo, kad naudoja šlapimą sugeriančius įklotus. Tai yra normalu, kol nesustiprėja dubens dugno raumenys. Specialiai tam sukurti įklotai puikiai apsaugo nuo šlapimo pratekėjimo treniruojantis. Pastebiu, kad maždaug kas trečia moteris nelaiko šlapimo. Iš veidų pamatau, kad daugelis nurimsta, kai pasakau, jog tai dažna būklė, ir kai imame apie tai atvirai kalbėtis. Pabendravus tampa aišku, kad dažna mano, jog tik jai taip yra, dėl to jaučia didelį diskomfortą bijodama kam nors prasitarti apie savo būklę. Moterys turi šitą problemą spręsti ir nebijoti to daryti atvirai. Tačiau jos šlapimo nelaikymą neretai padaro savo asmenine paslaptimi, kuri verčia užsisklęsti, prarasti pasitikėjimą, suvaržyti įprastą gyvenimą. Dėl šlapimo nelaikymo moterys ima save diskriminuoti įvairiose gyvenimo srityse – atsisako sportuoti, vengia dažno suartėjimo su vyru.

Per mūsų projekto gyvavimo laiką mačiau daug moterų, kurioms šlapimo nelaikymas tapo išspręsta problema. Manau, daugeliui moterų pagerinome gyvenimo kokybę, sugrąžinome pasitikėjimą savimi ir padėjome užkirsti kelią šlapimo nelaikymo progresavimui.

Pensininkė Sofija

Šiemet su manimi pradėjo gyventi anūkė, ji įstojo į universitetą, tačiau bendrabutyje būti nenorėjo, todėl pakviečiau pas save. Dabar mudvi daugiau bendraujame. Baigusi studijas anūkė bus kriminalistė, tai tiek prisišnekam, kai vakare aš žiūriu savo mėgstamus detektyvinius serialus, o ji juos kritikuoja. Anksčiau ji man buvo vaikas, kurį lankiau, lepinau dovanomis, o dabar matau jauną moterį. Ji kitokia, nei aš buvau jaunystėje, – drąsesnė, atviresnė. Čia, matyt, tokia karta – jie neturi jokių tabu. Todėl mane gerokai šokiravo, kai vieną vakarą anūkė pradėjo kalbėti man nemalonia tema – apie šlapimo nelaikymą. „Na čia dabar kas per temos!“ – pyktelėjau mintyse, bet nusprendžiau ją išklausyti.

Klausiausi ir mano emocijos keitėsi kas sekundę. Pasirodo, ji jaučia nuo manęs sklindantį nestiprų šlapimo kvapą, bet aš gi naudoju įklotus! Anūkė išsitraukė iš rankinės kažkokį kitokį įklotą, pasakė, kad šis skirtas šlapimui sugerti, o aš naudojanti skirtus menstruacijoms, ir kad jie išties skiriasi. Menstruaciniai įklotai gali sugerti tam tikrą kiekį šlapimo, tačiau nesulaiko jo kvapo. Tuomet ir supratau, kodėl tas kvapas nuo manęs sklinda.

Dar anūkė pasakė, kad turėčiau nueiti pas gydytoją dėl būklės diagnozavimo ir gydymo. Tada šlapimą sugeriantys įklotai būtų kompensuojami ir nereikėtų mokėti visos sumos. Mano riestanosė mergaitė užaugo ir ėmė manimi rūpintis. Labai didžiuojuosi, kad ji tokia ryžtinga, ieško sprendimų, negyvena su problemomis ir man neleidžia. Aš jau buvau susitaikiusi su šlapimo nelaikymu, ko norėti – du gimdymai, visą gyvenimą sunkus fizinis darbas, dirbau prekyboje, tai visą dieną ant kojų ir dar sunkias dėžes reikėjo pačiai patampyti. Dėl to į svečius jau seniai nevaikštau, nes bijau, kad ištekės daugiau šlapimo ir įklotas nesugers...

Anūkė pasakė, kad viskas šiais laikais turi sprendimų, reikia tik pasidomėti. Užrašė mane internetu pas gydytoją, eisiu konsultuotis. Dabar manau, kad dėl nieko gyvenime nereikia gėdytis, ypač dėl kūno pokyčių. Aš priimu visą pagalbą, kuri palengvina man gyvenimą ir leidžia užmiršti nepatogumus.

Giedrė, vaistininkė

Vaistinėje tenka stebėti įvairias reakcijas moterų, kurios ateina šlapimą sugeriančių gaminių. Tos, kurios turi ne vienų metų patirtį, ramiai įsigyja reikiamus produktus, kuriais pasitiki, kurie jau yra atrasti ir tinkami. Tačiau neseniai su šlapimo nelaikymo problema susidūrusios moterys jaučia didelį diskomfortą. Dalis jų ateina įsigyti kompensuojamųjų gaminių, tad tenka pasitarti su vaistininku. Vyresnėms moterims kartais sunkiau priimti tam tikrus organizmo pokyčius, kai išteka šlapimo ar laiku nespėjama nubėgti į tualetą.

Mes, vaistininkai, puikiai matome tą moterų jaučiamą nejaukumą ir sutrikimą. Suprantame, kaip svarbu yra kitų žmonių palaikymas. Jeigu vaistinėje nėra susidariusios žmonių eilės, galime daugiau laiko skirti pokalbiui ir net savotiškai moterį nuraminti. dažnas reiškinys, daug kam taip nutinka ir nėra čia ko gėdytis. Viena dažniausių klaidų, apie kurias atėjusios moterys pasipasakoja, kad iš pradžių pirkdavo įprastus higieninius įklotus, kurie, deja, nėra pritaikyti sugerti šlapimą ir neapsaugo nuo nemalonaus kvapo.

Pradėjus naudoti šlapimą sugeriančias priemones rekomenduojame jas pasibandyti – ar moteriai bus tinkamas dydis, plotis ar geras sugėrimas. Būna, kad vizualiai priemonė atrodo lyg ir tinkama, o ją panaudojus tampa aišku, kad reikia didesnio sugeriamumo. Vis dar vyrauja mitas, jog priemonės šlapimui sugerti turi būti gerokai storesnės už menstruacijoms skirtas priemones. Taip nėra. Smagu, kad šiuolaikinės moterys ieško tokio produkto, kuris būtų optimaliai patogus ir sulaikytų pakankamą šlapimo kiekį. Juo labiau kad ir gamintojai siūlo rinktis plonus, diskretiškus, tačiau puikiai sugeriančius gaminius. Labiausiai džiugina, kai moterys pasitikėdamos savimi atvirai ir be gėdos jausmo kalba apie silpną šlapimo pūslę ir su šia problema tvarkosi paprasčiau, nes jų gyvenime apstu svarbesnių dalykų, kuriems verta skirti daugiau dėmesio. Jos nenori, kad vienas sutrikimas iš jų viską atimtų.

Mane pačią maloniai nustebina tokios klientės, kurios nemažai žino apie šlapimo nelaikymą, dubens dugno raumenų stiprinimo svarbą, nuolat atlieka Kėgelio pratimus. Tai leidžia manyti, kad jos šia tema pasikalba ir su kitais specialistais.

Šlapimui sugerti naudokite „TENA Discreet“. Gyvenkite visavertį gyvenimą ir pasitikėkite savimi. Su „TENA“ įklotais galite išlikti tokia, kokia norite būti: veikli, energinga, seksuali ir jūsų nesustabdys!