Estrogeno kiekis kinta visą gyvenimą, tačiau mažas jo lygis paprastai būdingas jaunoms merginoms ir moterims, artėjančioms prie menopauzės laikotarpio. Estrogenas turi įtakos daugelio kūno dalių ir organų – smegenų, kaulų, gimdos ir makšties būklei. Sumažėjęs estrogeno kiekis gali būti viena iš priežasčių, kodėl daug moterų šiuo gyvenimo laikotarpiu patiria šlapimo nelaikymą. Mokslininkai dar tiksliai nunustatė, kodėl menopauzės metu moterys patiria šlapimo nelaikymą, tačiau manoma, kad tai gali lemti sumažėjęs estrogeno kiekis, turintis įtakos šlapimo takų ir dubens dugno raumenų būklei. Sumažėjęs estrogeno lygis gali turėti šį poveikį:
- Audinių būklės pablogėjimas
Makšties ir šlapimo takų audiniai sausėja, plonėja ir tampa mažiau elastingi (estrogeno nestimuliuojami dubens dugno raumenys silpnėja). Apibendrinant, amžiaus, gimdymų, kūno masės pokyčių ir hormoninių veiksnių padariniai gali padidinti riziką atsirasti šlapimo nelaikymui arba staigiam norui šlapintis.
- pH terpės pasikeitimas
Lactobacilli bakterijos, kurių paprastai būna šlapimo takuose, sukuria žemo pH terpę, kuri saugo nuo infekcijų. Vyresniame amžiuje Lactobacilli bakterijų kiekis mažėja, kartu mažėja ir gleivių išsiskyrimas. pH lygiui pakilus, gleivinės pradeda sausėti. Tai didina šlapimo takų infekcijos riziką, nes bakterijos lengviau įsitvirtina ir toliau dauginasi. Infekcija (ŠTI) taip pat kelia riziką išsivystyti šlapimo nelaikymui.