Tipai ir priežastys

Vyrų gali atsirasti dėl daugelio priežasčių. Žinojimas, kokio tipo šlapimo nelaikymas jus kamuoja ir kokia to priežastis, gali padėti jums greičiau surasti tinkamą gydymą.

Jūs ne vienas

Šlapimo nelaikymą patiria 1 iš 4 vyrų*, todėl tai yra labai dažnas reiškinys. Paprastai vyrams pasireiškia skirtingai. Tačiau nesvarbu, ar kamuoja tik keli retai pasitaikantys lašeliai, ar gausesni ir dažnesni ištekėjimai, galite būti ramūs, nes egzistuoja pagalba ir būdai, padėsiantys suvaldyti šlapimo nelaikymo keliamus nepatogumus.

* Pagal 2012 metais SCA atliktą vyresnių nei 40 m. vyrų apklausą JAV, JK, Vokietijoje, Italijoje, Rusijoje ir Meksikoje. Bylos duomenys nebuvo skelbiami.

Atsiliepimas

Buvo gera žinoti, kad nesu vienas.

Jonas

53

Kas sukelia šlapimo nelaikymą?

Kad šlapimo sistema veiktų tinkamai, smegenys, raumenys ir nervai turi veikti išvien ir sulaikyti šlapimą šlapimo pūslėje bei leisti jam išbėgti tik tinkamu momentu. Tačiau yra daug veiksnių, trikdančių šios sistemos darbą.

Dažnos šlapimo nelaikymo priežastys yra:

  • Vaistai, pavyzdžiui, šlapimą varantieji (diuretikai), padidina nevalingo šlapimo ištekėjimo riziką.
  • Šlapimo takų infekcijos.
  • Atlikus prostatos operaciją, gali laikinai susilpnėti šlapimo pūslės raumenys.
  • Prostatos dydžio pokyčiai, pavyzdžiui, patinusi gali trukdyti šlapimui pratekėti.
  • Dėl antsvorio, papildomai spaudžiančio pilvo ir dubens raumenis, gali būti sunkiau išvengti šlapimo nelaikymo.
  • Diabetas arba nervus pažeidžiančios ligos (pavyzdžiui, Alzheimeris).

Taigi, gali priklausyti nuo daugelio veiksnių. Todėl norint veiksmingai gydytis, pirmiausia reikia tinkamai įvertinti konkrečią situaciją. Labai svarbu, kad jūsų gydytojas nustatytų teisingą diagnozę.

Dažnai pasitaikantys tipai

Skubos šlapimo nelaikymas

Skubos , taip pat vadinamas dirgliąja šlapimo pūsle, yra dažniausiai pasitaikantis šlapimo nelaikymo tipas. Skubos šlapimo nelaikymui būdingas staigus noras šlapintis, kurio negalite sulaikyti. Jums gali tekti šlapintis daugiau nei 4–8 kartus per dieną, o taip pat keletą kartų nakties metu. Tai dažnai siejama su padidėjusia , taip pat gali būti prostatos operacijos pasekmė.

Įtampos šlapimo nelaikymas

Jei nusikosėjus, nusičiaudėjus, juokiantis ar keliant sunkų svorį paprastai nevalingai išteka šlapimo, greičiausiai tai dėl įtampos. Šis nelaikymo tipas dažniausiai pasitaiko vyrams, kuriems neseniai buvo atlikta prostatos operacija.

Lašėjimas po nusišlapinimo

Pasireiškia tada, kai keletas lašelių šlapimo nulaša net ir po apsilankymo tualete. Yra du lašėjimo po nusišlapinimo tipai – ir nuolatinis lašėjimas. Lašėjimas po šlapinimosi atsiranda dėl to, kad pūslė jums šlapinantis visiškai neišsituština. Vietoje to, šlapimas kaupiasi iš šlapimo pūslės išeinančiuose šlapimtakiuose. Dažnai pasitaikanti lašėjimo po nusišlapinimo priežastis yra padidėjusi arba susilpnėję .

Persipildymo šlapimo nelaikymas

Jei jums nuolat arba su pertraukomis teka šlapimas, gali būti, kad kenčiate nuo persipildymo šlapimo nelaikymo. Paprastai tai sukelia šlapimo srovės obstrukcija, kuomet šlapimo pūslė persipildo ir šlapimas nevalingai išteka.

Atsiliepimas

Nenoriu, kad tualeto šiukšliadėžėje kolegos pastebėtų mano panaudotus paketus, todėl prieš išmesdamas juos suvynioju į tualetinį popierių.

Trevoras,

42