Dažnai užduodami klausimai

Ar turite bendro pobūdžio klausimų apie vyrų šlapimo nelaikymą? Toliau pateikiame atsakymus į klausimus, kuriuos dažnai užduoda vyrai.

Ar mano būklė nuolatinė?
Nebūtinai. Tai priklauso nuo to, kokio tipo jus kamuoja. Simptomus galima palengvinti ir galite toliau gyventi be rūpesčių. Norėdami sužinoti, kuris gydymas jums tiktų, pasikonsultuokite su savo gydytoju.
Ar turiu visam laikui atsisakyti kavos?
Ne, bet būtų gerai sumažinti išgeriamos kavos kiekį. Kofeinas ir alkoholis yra du dažniausiai pasitaikantys organizmo pagaminamo šlapimo kiekio padidėjimo kaltininkai.
Kada pastebėsiu savo dubens dugno raumenų pratimų rezultatus?
Tai priklauso nuo jūsų dabartinės būklės, tačiau nereikia pamiršti, kad dubens dugno pratimų rezultatus pastebėsite tik po tam tikro laiko. Atminkite, kad atliekant pratimus, siekiama ilgalaikio pagerėjimo, kuris nenutinka per naktį, tad skirkite truputį laiko ir prisiminkite, kad pokyčiams atsirasti gali prireikti savaičių. Yra fizioterapeutų, kurie didelį dėmesį skiria dubens dugno pratimams, tad nelaukite ir pasikonsultuokite su vienu iš jų.
Kaip man žinoti, kurį „TENA“ produktą naudoti?
Jei nesate įsitikinę, kurį produktą pirkti pirmiausia, mes rekomenduojame išbandyti „TENA Men“ nemokamą pavyzdį. Nemokamą pavyzdį galite išsirinkti iš skirtingų dydžių ir sugėrimo lygių „TENA Men“ gaminių bei išbandyti jį namuose. Taip prieš eidami į vaistinę, tiksliai žinosite, ar gaminys jums tinkamas. Taip pat reikėtų paklausti savo gydytojo patarimo, kuris gaminys jums tiktų labiausiai.
Kodėl kai kuriems vyrams pasireiškia šlapimo nelaikymas?
Šlapimo nelaikymas gali įvykti dėl daugelio priežasčių. Svarbu atminti, kad vyrams tai pasitaiko labai dažnai. Iš tiesų, 1 iš 4 vyrų, kuriems virš 40 metų*, patiria kokio nors tipo šlapimo nelaikymą. Visų vyrų šlapimo nelaikymo priežastys skirtingos, tačiau dažniausios iš jų yra susilpnėję , amžius, nutukimas arba padidėjusi . Kartais tai gali būti paveldima. Norėdami išsiaiškinti, kokia yra jūsų šlapimo nelaikymo priežastis, pasikonsultuokite su gydytoju.
*Remiantis 2012 metais SCA atlikta vyresnių nei 40 metų vyrų apklausa JAV, JK, Vokietijoje, Italijoje, Rusijoje ir Meksikoje. Bylos duomenys nebuvo skelbiami.
Ar šlapimo nelaikymas yra prostatos vėžio požymis?
Dažnai klaidingai manoma, kad nedidelis išbėgusio ar išlašėjusio šlapimo kiekis gali būti prostatos vėžio požymis. Ankstyvų įspėjamųjų ženklų nėra labai daug, tačiau rizikos veiksniai gali būti šeimos istorija ir mitybos įpročiai. Jei nerimaujate dėl savo sveikatos ar jaučiate kokius nors simptomus, pasikalbėkite su savo gydytoju.
Mano prostata yra padidėjusi. Ar turėčiau susirūpinti?
Prostatos didėjimas yra normalus reiškinys. Kai kurių vyrų padidėja nedaug, kitų – labiau. Kai kuriais atvejais padidėjusi prostata ar gerybinė prostatos hiperplazija (GPH) gali sukelti skausmą ir tokius apatinių šlapimo takų simptomus kaip šlapinimosi pradžios vėlavimas, silpna srovė, negalėjimas pasišlapinti ir kt. Taip yra dėl to, kad padidėjusi prostata spaudžia šlapimo pūslę. Jei nerimaujate, pasikalbėkite su savo gydytoju, jis paskirs jums tinkamą gydymą.