Mūsų pasaulinis tiekėjų standartas

Visi mūsų tiekėjai privalo atitikti „TENA“ pasaulinio tiekėjų standarto reikalavimus dėl kokybės, saugos ir poveikio aplinkai. Jame taip pat apibrėžtos mūsų tiekėjų veiklos taisyklės, apimančios žmonių teises, darbo sąlygas ir kitus svarbius klausimus. Mūsų tiekėjai taip pat privalo „Sedex“ duomenų bazėje atlikti savęs įvertinimo procedūrą, kuria vadovaujantis mes atliekame patikrinimus ir atitikimą reikalavimams.  

„Mūsų pasaulinis tiekėjų standartas numato „TENA“ tiekėjams taikomus minimalius reikalavimus.“

Maria Mollberg, , Maria Mollberg, Tvaraus tiekimo pasauliniu mastu direktorė

Keičiame „žaidimo“ taisykles

Pateiktame vaizdo įraše, Tvaraus tiekimo direktorė, Maria Mollberg, apžvelgia mūsų pasaulinio tiekėjų standarto istoriją ir jo reikalavimus, taikomus visiems tiekėjams, ketinantiems tapti „TENA“ partneriais. 
 
Štai keletas svarbių pastebėjimų:
 
 • Mūsų pasaulinis tiekėjų standartas ir visi minimalūs jo reikalavimai yra pagrindinis įrankis, leidžiantis tinkamai pasirinkti tiekėjus, norinčius bendradarbiauti su „TENA“. Jis apima įvairias sritis, įskaitant medžiagų ir produktų tvarumą, kokybę, saugą ir poveikį aplinkai. 
 • Mūsų pasaulinis tiekėjų standartas taip pat numato tarptautinėmis gairėmis, tokiomis kaip JT „Global Compact“ ir pagrindinėmis TDO konvencijomis, paremtas tiekėjų veiklos taisykles, kurias „TENA“ tiekėjai privalo atitikti žmogaus teisių, sveikatos ir saugos, darbuotojų santykių ir etiškos verslo praktikos srityse. 
 • Jame numatyti trys žingsniai, kuriuos kiekvienas „TENA“ partneriu norintis tapti potencialus tiekėjas privalo įgyvendinti: 
  • Patvirtinti ir atitikti pasaulinį tiekėjų standartą. 
  • „Sedex“ sistemoje atlikti savęs įvertinimą, kuris atskleidžia įmonės požiūrį į žmogaus teises, darbo sąlygas ir veiklos poveikį aplinkai. 
  • „TENA“ vykdo potencialių tiekėjų rizikos vertinimą ir etikos auditą (taikomas SMETA audito formatas), kurie apima darbo standartų, sveikatos ir saugos bei etiškos verslo praktikos sritis. Tiekėjai privalo laikytis vietinių teisės aktų dėl darbo valandų, atlyginimų, darbuotojų amžiaus ir kt.  
 • Mes siekiame laiku sureaguoti į kintančius bendruomenės, mūsų klientų ir vartotojų socialinius, etikos ir aplinkosaugos poreikius, todėl savo standartą nuolat tobuliname.  
 • Taip pat nuolat tobuliname tiekėjų standartą, kad jis atitiktų didėjančius žmogaus teisių ir aplinkosaugos poreikius, pvz., plastiko naudojimas mūsų produktuose ir pakuotėse.