Anglies pėdsakas: kodėl tai svarbu „TENA“ ir jums

Apžvelkime, ką apie tai žinome. Žinome, kad planeta šyla dėl šiltnamio efektą sukeliančių dujų, kurias mes, žmonės, skleidžiame į atmosferą. Žinome, kad turime intensyviai ir greitai mažinti šias emisijas, kad išvengtume blogiausių klimato kaitos padarinių. Taip pat žinome, kad šio iššūkio mastas pareikalaus precedento neturinčio visų visuomenės narių bendradarbiavimo. 

Basų žmonių pėdų ratas smėlėtame paplūdimyje
Visi turime prisiimti atsakomybę už savo generuojamas emisijas. „TENA“ priėmė šį iššūkį. Tačiau ieškant sprendimo naudinga žinoti, kokią dalį problemos patys sukėlėme. Problema yra daug didesnė nei automobilių benzinas ir parduotuvių sunaudojama energija. 
 
Būtent čia atsiranda anglies pėdsako idėja. Mūsų išmetamas anglies dvideginis palieka pėdsaką planetoje, kaip mūsų pėdos palieka pėdsaką ant žemės. Tai patogus bendro poveikio klimatui, kurį šiuo metu daro žmogus, produktas ar organizacija, matavimo būdas. 
„TENA“ gamyklos darbuotojas uždaro pakuotę

Ką mes įtraukiame ir kaip viskas susideda

Iš esmės, jūsų anglies pėdsakas yra viso dėl jūsų veiklos per metus išmetamo anglies dvideginio (CO2) ir kitų šiltnamio efektą sukeliančių dujų matas. Taip, tai yra dėl visų jūsų kelionių ir dėl visos jūsų sunaudotos elektros energijos išmestų teršalų kiekis. Tačiau tai taip pat tie teršalai, kurie išmetami gaminant visus jūsų suvartotus produktus ir teikiant visas įsigytas paslaugas. 
 
Tai taikoma ir mūsų gaminiams. „TENA“ gaminio gyvavimo ciklas prasideda išgaunant gamtos išteklius ir ruošiant žaliavas. Tada mes naudojame visas medžiagas gamyboje. Paskui gaminiai gabenami vartotojui, galiausiai vartotojas naudoja juos pagal paskirtį ir išmeta. Kiekviename etape vartojama energija, gaminiai transportuojami ir tvarkomos atliekos. Taigi, norėdami nustatyti tikrąjį savo gaminių anglies pėdsaką, turime atsižvelgti į visus šiuos etapus.
Pėdsakai paplūdimio smėlyje prie jūros

Ką tai reiškia kiekvienam iš mūsų ir kodėl „TENA“ tuo tiki

Didžiojoje Britanijoje vidutinis asmens anglies pėdsakas 2017 m. buvo 7,7 tonos1. Tai reiškia, kad kiekvienas asmuo yra atsakingas už 7,7 tonos anglies dvideginio emisijos, atsiradusios dėl jo veiklos tais metais, ekvivalentą. Tas pat taikytina ir „TENA“. Mums tenka atsakomybė už mūsų gaminių emisijas kiekviename jų gyvavimo ciklo etape.
 
Todėl mūsų sąžiningas žingsnis į priekį – tai siekis mažinti savo anglies pėdsaką, ir „TENA“ jį laiko savo svarbiausiu siekiu. Mes laikome tai savo galimybe. Tikrindami emisijas kiekvienu savo veiklos aspektu ir visuose savo gaminių gyvavimo ciklo etapuose, galime nuveikti gerokai daugiau. Visi šie maži žingsniai nuves mus prie tikslo, kurio siekiame.
 
 
 
1) „Eurostat“, Išmetamų šiltnamio efektą sukeliančių dujų kiekis vienam gyventojui. Paimta iš https://ec.europa.eu/eurostat/
Uždaromas senos skalės ekranas

„Palauk, aš galvojau, kad CO2 yra dujos. Kaip dujos gali turėti svorį?"

Tiesą sakant, visos medžiagos turi svorį. Helio balionas nėra besvoris. Jis kyla, nes sveria mažiau nei aplinkos oras, kaip ir plūduriuojantis pagaliukas sveria mažiau nei aplink jį esantis vanduo. Tiesą sakant, visą laiką virš mūsų galvos yra didelio svorio atmosfera. Mes to paprasčiausiai nejuntame, kaip ir giliavandenės žuvys nejunta vandenyno svorio. 
 
Kad suvoktumėte vienos gryno dujų pavidalo CO2 tonos svorį2, įsivaizduokite 10 metrų pločio ir aukščio rutulį. Dabar įsivaizduokite 7 ar 8 tokius rutulius ir tai bus maždaug toks kiekis teršalų, kiek vidutiniškai per metus sugeneruoja vienas britas. Tai sudaro apie 21 kilogramą per dieną, arba tiek, kad užpildytų 2,8 metro pločio rutulį.
 
 
 
2) kambario temperatūroje
Du žmonės, bėgantys taku, paveikslėlyje matosi žali pėdsakai

Reikia daug nuveikti, bet mes galime veikti kartu

Kad išvengtume blogiausių klimato kaitos padarinių, iki 2050 m. kiekvieno žmogaus Žemėje metinį anglies pėdsaką turime sumažinti iki mažiau nei 2 tonų.3. Tai yra mažiau nei 5,5 kilogramo per dieną kiekvienam. Be abejo, tai kai kurioms šalims tai bus sudėtingiau nei kitoms, nes ne visose šalyse anglies pėdsakas šiuo metu yra vienodas. Tačiau aišku, kad visi turime imtis pokyčių.
 
Taip pat aišku, kad turime veikti kartu, kai siekiame sumažinti savo anglies pėdsaką. Kai naudojate „TENA“ gaminį, mes tampame atsakingi už jūsų pėdsako dalį. Taigi, kai mes tuo rūpinamės, kartu rūpinatės ir jūs. 
 
Taip visi kartu mes pasieksime tikslą. Mažindami savo pėdsaką, kartu mažiname ir jūsų pėdsaką.
 
 
 
3) Švedijos aplinkos apsaugos agentūra. Kaip sumažinti savo anglies pėdsaką. Paimta iš https://www.naturvardsverket.se/en/topics/climate-transition/omraden/klimatet-och-konsumtionen/how-can-i-reduce-my-carbon-footprint/
Žalios maisto prekės tinkliniame krepšelyje, kurios iš dalies matosi ant balto marmurinio stalo

Visi turime pradėti veikti kitaip. Kai kurie iš mūsų turi padaryti daugiau.

Turime keisti savo gyvenimo būdo ir vartojimo įpročius4, nes yra veiksmingų priemonių, kurių mes galime imtis, kad sumažintume savo anglies pėdsaką. Tai yra kelionių automobiliais, kurie naudoja iškastinį kurą, mažinimas, protingesnis gyvenamojo ploto naudojimas, elektros energijos iš atsinaujinančių energijos šaltinių naudojimas, pieno produktų ir raudonos mėsos pakaitalų naudojimas, kai tai įmanoma, tvaresnių produktų rinkimasis. 
 
Tuo pat metu kai kuriems iš mūsų turėtų tekti didesnė atsakomybė. Vyriausybėms, įstaigoms ir tokioms, kaip mūsų, įmonėms reikia nuveikti daugiau. „TENA“ turi pagrindo tikėti, kad savo tikslus pasieksime. Jei veiksime kartu, per 30 metų galime daug nuveikti. 
 
 
 
4) Remiantis IPCC 2014 m. ataskaita
„TENA Discreet“ šlapimo nelaikymo paketų pakuotė mėlyname fone su žaliais pėdsakais dešinėje pusėje

Mūsų gaminių anglies pėdsako dydis šiandien

Nuo 2008 m. siekiame iki 2030 m. perpus sumažinti savo anglies pėdsaką. Iki šiol veikiame pagal planą. Siekdami kuo skaidresnės pažangos, „TENA“ gaminių anglies pėdsako dydį skelbiame Aplinkosauginėse produktų deklaracijose (APD). Tai yra nepriklausomas patikros būdas, pateikiantis gaminio aplinkosauginę informaciją, pagrįstą visu jo gyvavimo ciklu. 
 
Pavyzdžiui, „TENA Discreet“ įprastų paketų APD rodo, kad šiuo metu vieno paketo anglies pėdsakas yra 39 g. Visai dienai reikia 4 paketų, taigi anglies pėdsakas iš viso yra 156 g per dieną.