Kas yra atsinaujinanti elektra ir kodėl „TENA“ vykdo šį pakeitimą?

„Naudodami atsinaujinančių šaltinių elektrą į aplinką išmetame mažiau anglies dvideginio ir stabdome klimato pokyčius – tai vienas didžiausių iššūkių visame pasaulyje. Atsinaujinanti elektra mažina mūsų produktų daromą aplinkos taršą ir yra svarbi tvarių veiksmų programos dalis.“

Axel Thegerström Edh, Tvarios plėtros direktorius, , „Essity Global Brand“, naujovės ir tvarumas

Visa tai – energijos šaltiniai.

Atsinaujinanti arba švarioji energija gaunama iš natūralių gamtos nuolat teikiamų šaltinių, kurių panaudojimui išmetame mažai anglies dvideginio. Pavyzdžiui, saulė nepaliaujamai šviečia, o vėjas nuolat pučia, net jei tam tikru paros metu, konkrečioje vietoje, to nematote ar nejaučiate.  
 
Atsinaujinantys energijos šaltiniai yra kur kas draugiškesni mūsų aplinkai nei įprasti: jie padeda sumažinti energijos gavybos metu šiltnamio efektą sukeliančių dujų išmetimą į aplinką ir oro taršą. Atsinaujinanti elektros energija – tai tik iš atsinaujinančių energijos šaltinių gaunama ir naudojama elektros energija. 

Taigi, kokie yra tie šaltiniai?

SAULĖ. Gausiausias mūsų atsinaujinančios energijos šaltinis yra saulės teikiama šviesa ir šiluma, kurį galime panaudoti taikydami įvairias nuolat tobulinamas technologijas. Žemėje gaunamos saulės energijos kiekis yra kur kas didesnis nei dabartiniai poreikiai ir gali juos nesunkiai patenkinti ateityje. 
 
VĖJAS. Pasitelkdami vėjo jėgaines mes paverčiame kinetinę vėjo energiją į elektrą. Vėjo sukamos jėgainių sparnuotės suka vidinį veleną, kuris aktyvuoja pavarų sistemą, didinančią sukimosi greitį ir leidžiančią generatoriui gaminti elektrą. 
 
VANDUO. Kaip ir vėjas, vanduo yra vienas seniausių žmonių naudojamų natūralių šaltinių energijai gauti; jis vis dar išlieka pagrindiniu pasaulio švariosios energijos šaltiniu. Čia taip pat naudojamos sparnuotės, tik jas suka ne vėjas, o krentantis arba greitai tekantis vanduo. Hidroelektrinės įrengiamos užtvankose arba kriokliuose, kur panaudojama natūrali judančio vandens energija. 
 
AUGALIJA. Medžiagos gaunamos iš gyvosios gamtos, vadinamos biomase. Patys populiariausi pavyzdžiai – mediena, kiti augalai ir jų atliekos. Kai reikia, biomasę pirmiausia naudojame kaip žaliavą įvairiems produktams gaminti. Taip pat, ypač jei biomasės perdirbti negalime, naudojame ją energijai išgauti. 
 
ŽEMĖ. Geoterminė energija – tai nuolat iš mūsų planetos gilumų sklindanti šiluminė energija, gaunama dėl planetos struktūros ir radioaktyvaus mineralų skilimo. Tokių energijos šaltinių galime rasti bet kurioje pasaulio vietoje, tačiau paprasčiausia tokią energiją panaudoti, kai ji sklinda arti žemės paviršiaus, pavyzdžiui šalia aktyvių vulkanų ar natūralių karštųjų versmių. 

Kas yra branduolinė energija ir kodėl jos nelaikome tvaria?

Milžiniški branduolinės (dar vadinamos atominės) energijos kiekiai gaunami skaldant branduolius, o garai leidžia šią branduolinę energiją paversti elektra. Tai ilgas ir pavojingas procesas, taikomas daugelyje atominių elektrinių visame pasaulyje. 
 
Kai kurie energetikos ekspertai teigia, kad branduolinė energija turėtų būti priskiriama prie atsinaujinančios, nes jos gavybos procese į aplinką išskiriama sąlyginai nedaug anglies dvideginio. Tačiau branduolinei energijai gauti naudojamas uranas – sunkusis metalas, kurio ištekliai, anksčiau ar vėliau, pasibaigs (net jei tai užtruks šimtus metų).  
 
Branduolinės energijos gavybos procese šiltnamio efektą sukeliančios dujos negeneruojamos, tačiau vienas didžiausių šio energijos šaltinio keliamų pavojų – gyviesiems organizmams išskirtinai žalingos ir tūkstančius metų išliekančios aktyvios atliekos. 

Atsinaujinanti elektra „TENA“ kompanijoje

„TENA“ nuolat ieško naujų galimybių ir jas kuria. Mes siekiame naujais būdais gerinti žmonių gyvenimo kokybę ir mažinti mūsų gaminių anglies pėdsaką.  
 
Nuo 2008-ųjų Europoje sumažinome mūsų išmetamo anglies dvideginio kiekį 11–33 % (priklauso nuo produktų asortimento). Perėję prie 100 proc. atsinaujinančios elektros energijos visose Europos gamyklose (1), mes pagerinsime šiuos rodiklius dar 6 proc. (2) ir toliau sieksime užsibrėžto ambicingo tikslo – iki 2030-ųjų sumažinti mūsų paliekamą anglies pėdsaką 50 proc. 
 
Taip pat mes perkame tik Žaliosios elektros energijos sertifikatu patvirtintą 100 proc. atsinaujinančių šaltinių elektrą, kaip ir FSC arba PEFC patvirtintą pluoštinę žaliavą gaminiams, kuri atitinka mūsų aukštus atsakingosios miškininkystės reikalavimus. 
 
Mes siekiame kurti produktus, kurie ir jums padės į aplinką išmesti mažiau anglies dvideginio, neaukojant savo arba savo artimųjų gyvenimo kokybės. Ir mes artėjame prie savo tikslų įgyvendinimo. Po mažą žingsnelį kiekvieną dieną.