Atrodo, jūs esate <country>

Eikite į savo šalies „TENA“ svetainę, kur rasite vietinę informaciją.

Šlapimo nelaikymas – Įvadas


Vienas iš keturių vyresnių nei 40 metų vyrų kenčia nuo šlapimo nelaikymo. Geriausias būdas surasti sprendimą – sužinoti daugiau apie šlapimo nelaikymą.

Vienas iš keturių vyrų kenčia nuo šlapimo pratekėjimo

Dažniausi šlapimo nelaikymo tipai

Yra įvairių šlapimo nelaikymo tipų, bet dažniausiai pasitaiko skubos šlapimo nelaikymas ir lašėjimas po nusišlapinimo (taip pat išskiriamas ir nuolatinis lašėjimas). Kartais abu šie tipai gali pasireikšti vienu metu. Kiti šlapimo nelaikymo tipai yra persipildymo šlapimo nelaikymas (nevalingas pratekėjimas šlapimo pūslei esant pilnai, dažnai sukeliamas padidėjusios prostatos) ir įtampos šlapimo nelaikymas. Geriausias būdas nustatyti, kuris šlapimo nelaikymo tipas jus kamuoja, yra pasikonsultuoti su gydytoju, kuris padės rasti tinkamą gydymo būdą. Konsultacija su gydytoju padės išsiaiškinti, ar reikia atmesti galimybę, kad šlapimo pratekėjimas – tai kitos problemos sukeltas šalutinis poveikis.


Skubos šlapimo nelaikymas

Skubos šlapimo nelaikymas – tai nevalingas šlapimo pratekėjimas, lydimas intensyvaus poreikio nusišlapinti. Šią sveikatos būklę gali sukelti daug veiksnių. Viena pagrindinių priežasčių – tai šlapimo pūslės raumenų dirglumas, galintis sukelti nevalingus susitraukimus. Susitraukinėjantys raumenys siunčia nervinius signalus smegenims ir sukelia pojūtį, kad jums reikia nusišlapinti, net kai to nenorite. Kartais taip gali nutikti dėl nuo infekcijos sudirgusios šlapimo pūslės arba inkstų akmenų. Skubos šlapimo nelaikymas gali būti ir nervų arba smegenų ligų komplikacijų pasekmė (insulto, Parkinsono ligos arba išsėtinės sklerozės).


Įtampos šlapimo nelaikymas

Įtampos šlapimo nelaikymas – tai nevalingas šlapimo pratekėjimas, kai šlapimo pūslei tenka papildomas fizinis krūvis kosint, juokiantis ar čiaudant. Sfinkterio arba dubens dugno raumenys ir raiščiai, gaubiantys pūslę yra per silpni, kad sulaikytų šlapimą. Šio tipo šlapimo nelaikymas dažniausiai pasireiškia moterims, bet maždaug 1 % vyrų jis gali išsivysti po prostatos operacijos.


Kaip pasveikti

Yra skirtingų būdų kaip geriau kontroliuoti šlapimo pūslės darbą. Pavyzdžiui, atliekant dubens dugno raumenų pratimus ir pakeičiant tam tikrus mitybos įpročius. Geriausias būdas atgauti kontrolę – pasitarti su gydytoju, kad galėtumėte rasti geriausią sprendimą.

Mūsų svetainėje taip pat galite daugiau sužinoti apie pratimus bei gauti patarimų.


* Remiantis 2012 metais SCA atlikta vyresnių nei 40 metų vyrų apklausa JAV, JK, Vokietijoje, Italijoje, Rusijoje ir Meksikoje. Bylos duomenys nebuvo skelbiami.

Susiję straipsniai

Buvimas viešumoje patiriantiems šlapimo nelaikymą

Daugelis vyrų, patiriančių šlapimo nelaikymą, jaučia įtampą dalyvaudami visuomeninėje veikloje. Šlapimo pratekėjimo baimė gali būti kliūtis, tačiau turėdami tinkamą planą galite apsisaugoti nuo pratekėjimo ir išlikti pasitikintys savimi.

Išlikite aktyvūs, nors ir vargina šlapimo nelaikymas

Yra daug būdų, kaip galite toliau viską sėkmingai kontroliuoti ir gyventi tokį gyvenimą, kokį norite, nesvarbu koks šlapimo nelaikymo tipas jus kamuotų.