Atrodo, jūs esate <country>

Eikite į savo šalies „TENA“ svetainę, kur rasite vietinę informaciją.

Kaip kalbėti apie šlapimo nelaikymą


Kalbėti apie asmenines problemas gali būti nepatogu, bet svarbiausias dalykas, norint rasti sprendimą, yra nuoširdus ir atviras dialogas su gydytoju bei artimaisiais.

Vyrai valgo sode

Pokalbis su artimaisiais

Pokalbis su savo partnere, artimu draugu ar gydytoju gali padėti suvaldyti situaciją. Pirmas žingsnis – pasidalinti savo problema. Tai leis jums lengviau sulaukti pagalbos, siekiant rasti tinkamą sprendimą.

Prisiminkite, kad nesate vienas. Milijonai kitų žmonių kasdien sėkmingai sprendžia šią problemą. Gali būti, kad ir kai kurie jūsų draugai taip pat susiduria su šiuo nepatogumu.

Galiausiai, niekas neturėtų trukdyti jums veikti tai, kas jums patinka, tad ženkite pirmąjį žingsnį gijimo link ir papasakokite apie savo problemą asmeniui, kuriuo pasitikite.


Pokalbis su gydytoju

Gali būti sunku kalbėti apie tokias intymias sveikatos problemas kaip šlapimo nelaikymas ar dažnas šlapinimasis. Todėl prisiminkite, kad nors tema gali pasirodyti gėdinga aptariant ją asmeniškai, gydytojui ji tėra medicininė. Nebijokite užduoti klausimų, nes tai vienintelis būdas gauti atsakymus.

Štai keletas gerų būdų kaip pasiruošti vizitui pas gydytoją:

  • Simptomų sąrašas gali padėti gydytojui diagnozuoti, kokio tipo šlapimo nelaikymas jus vargina, o taip pat nustatyti jo atsiradimo priežastį.
  • Lengva pamiršti savo klausimus bešnekant su gydytoju. Todėl visada pravartu prieš vizitą klausimus užsirašyti. Taip galite būti tikri, kad į visus jūsų klausimus bus atsakyta vizito metu.

Susiję straipsniai

Buvimas viešumoje patiriantiems šlapimo nelaikymą

Daugelis vyrų, patiriančių šlapimo nelaikymą, jaučia įtampą dalyvaudami visuomeninėje veikloje. Šlapimo pratekėjimo baimė gali būti kliūtis, tačiau turėdami tinkamą planą galite apsisaugoti nuo pratekėjimo ir išlikti pasitikintys savimi.

Išlikite aktyvūs, nors ir vargina šlapimo nelaikymas

Yra daug būdų, kaip galite toliau viską sėkmingai kontroliuoti ir gyventi tokį gyvenimą, kokį norite, nesvarbu koks šlapimo nelaikymo tipas jus kamuotų.