Dubens dugno raumenų pratimai

Šlapimo pūslės kontroliavimą galima pagerinti atliekant tinkamus pratimus. Dubens dugno raumenų pratimai, dar vadinami Kėgelio pratimais, gali padėti išvengti, sumažinti ar kontroliuoti šlapimo nelaikymo problemas.

Dubens dugno raumenų pratimai

Suraskite savo dubens dugno raumenis

Dubens dugno raumenų pratimai sustiprins jūsų dubens dugno raumenis ir padės kontroliuoti silpną šlapimo pūslę bei šlapimo tekėjimą. Prieš pradėdami daryti pratimus turite išmokti surasti savo dubens dugno raumenis. Geras būdas tai padaryti yra bandant sustabdyti arba sulėtinti šlapimo čiurkšlę šlapinantis. Raumenys, kuriuos naudojate šiam veiksmui atlikti, yra jūsų dubens dugno raumenys.

Šlapimo čiurkšlės sustabdymas arba sulėtinimas nėra dubens dugno raumenų pratimas ir neturėtų būti pakartotinai atliekamas, nes gali sutrikdyti natūralų tuštinimosi refleksą. Tai tik būdas rasti reikiamus raumenis.

Jei jums nesiseka rasti reikiamų raumenų, pasikonsultuokite su fizioterapeutu, kuris specializuojasi dubens dugno raumenų srityje.

Patarimas pradedantiesiems

Jei tik pradedate daryti šiuos pratimus, darykite juos atsigulę. Tik pradėjus daryti pratimus, jūsų raumenys nėra pakankamai stiprūs, todėl reikia, kad jie dirbtų neveikiami gravitacinės jėgos. Atsigulus taip pat lengviau jausti, kad dirba teisingi raumenys ir kad jie maksimaliai suspausti. Pabandykite rasti padėtį, kurioje jaučiatės patogiausiai. Galite atsigulti sulenkę kelius, o pėdomis remtis į grindis, arba galite kojas pasidėti ant pagalvėlės ar ant kėdes.

Kai esate pasiruošę daryti daugiau

Mes jums sudarėme „TENA Men“ pratimų sąrašą. Pratimus galite rasti čia

Susiję straipsniai

Prostata ir vyrų šlapimo nelaikymas

Nors prostata ir šlapimo nelaikymas nėra maloniausios pokalbio temos, svarbu žinoti, kaip viena veikia kitą. Kad šis klausimas keltų kuo mažiau sąmyšio, mes susitikome su Ralphu Peekeriu, Geteborgo universiteto Sahlgreno universitetinės ligoninės profesoriumi ir Urologijos skyriaus vyriausiuoju gydytoju.

Šlapimo nelaikymas – Įvadas

Vienas iš keturių vyresnių nei 40 metų vyrų kenčia nuo šlapimo nelaikymo. Geriausias būdas surasti sprendimą – sužinoti daugiau apie šlapimo nelaikymą.