„Banakekele“ projektas – rūpinimasis tais, kuriems to labiausiai reikia

Daugelis Pietų Afrikos miestelių gyventojų yra nepasiturintys ir neturi galimybės naudotis tinkamomis sveikatos priežiūros paslaugomis. Informacijos apie šlapimo nelaikymą yra labai nedaug, o su tokia problema susiduria nemaža gyventojų dalis. 2018 m. „TENA“ leidosi į misiją padėti Johanesburgo priemiesčiuose gyvenantiems žmonėms teikdama urologinę slaugą ir mokydama šlapimo nelaikymo klausimais. Projektą pavadinome „Banakekele“, zulų kalba tai reiškia „pasirūpinti jais“.

Gyventojai lankosi atidarytose mobiliosiose klinikose.

Tapti bendruomenės dalimi

„TENA“ komanda didžiuojasi galėdama prisidėti prie Ubuntu tradicijos – Pietų Afrikos tarpusavio sąsajų ir užuojautos suvokimo – ir tapti miestelio bendruomenės dalimi teikdama pagrindines sveikatos priežiūros paslaugas įrengtose mobiliosiose klinikose. Šiose klinikose teikiamos pagrindinės sveikatos priežiūros paslaugos už prieinamą kainą tiems, kuriems jų labiausiai reikia. Siūlomos tokios paslaugos kaip kūno masės indekso nustatymas, kraujo spaudimo matavimas, gliukozės lygio nustatymas, ŽIV ir kiti pagrindiniai tyrimai. Tuo pat metu „TENA“ pristatė naują šlapimo nelaikymui skirtą gaminį, kuris yra ne mažiau veiksmingas nei kiti jau esantys rinkoje, tačiau 50 % pigesnis. 
Slaugytojas demonstruoja, kaip naudoti įvairius „TENA“ šlapimo nelaikymui skirtus gaminius.

Vietos slaugytojai mato skirtumą

„[„TENA“] produktą taip lengva naudoti, be to, dabar turime daugiau laiko daryti ką nors kita, užuot rūpinęsi sauskelnių keitimu“, – sako Pietų Afrikos slaugytojas Nomusa.  Kitas slaugytojas Findilė pastebi, kad „gaminio kokybė yra daug geresnė, jį galima ilgiau laikyti, be to, sutaupo pinigų [palyginti su alternatyviais produktais].“  
Šurmuliuojančių Johanesburgo gatvių vaizdas.

Bendruomenių švietimas apie šlapimo nelaikymą

Kaip ir visur kitur pasaulyje, žinios apie šlapimo nelaikymą yra menkos, o kalbėti apie tai gėdijamasi. Todėl mokyti bendruomenes apie šlapimo nelaikymą yra vienas pagrindinių „Banakekele“ projekte dalyvaujančių profesionalių „TENA“ slaugytojų tikslas. 
 
Pietų Afrikos bendruomenių gerbūvio didinimas 
Prisidėdamas prie „TENA“ tvarumo tikslo iki 2030 m. pagerinti 100 mln. žmonių gerbūvį, „Banakekele“ projektas jau pasiekė daugiau nei 16 000 žmonių 100 bendruomenių, plačiai paskleidęs žinią tarp Pietų Afrikos miestelių gyventojų.    

Informacija apie „TENA“ gaminius dabar dar skaidresnė nei anksčiau

Dabar kiekvienas gali sužinoti „TENA“ gaminių anglies pėdsako dydį ir iš kokių medžiagų jie pagaminti.

Šlapimo nelaikymo paketo rentgeno vaizdas, rodantis pluošto detalę, esančią paketo sugeriamojoje dalyje