8 paprasti patarimai, kaip taupyti energiją ir dalyvauti dideliame pokytyje

Norite namuose elgtis tvariau, tačiau nežinote nuo ko pradėti? Štai 8 patarimai, kurie padės reikšmingai pakeisti jūsų paliekamą anglies pėdsaką ir sumažinti energijos sąnaudas. Kiekvienas žingsnis svarbus.  
Giedras žvaigždėtas dangus

1 patarimas

Vietoje kaitrinių lempučių, naudokite diodų (LED) lemputes.

LED lemputės aplinkai kenkia kur kas mažiau, nei kaitrinės, kuriose naudojamas gyvsidabris. LED lemputės neperdega iki 25 kartų ilgiau, taupo energiją ir išlaidas. 
Juoda skalbimo mašina ir skalbinių krepšys ant grindų.

2 patarimas

Pakeiskite skalbimo programos parinktis.

Palaukite, kol skalbinių susikaups daugiau, o tada skalbkite pasirinkę šalto vandens parinktį (net jei etiketėje nurodyta skalbti šiltame vandenyje). Taip ne tik apsaugosite skalbinių audinius ir spalvas, bet ir sutaupysite daug energijos, kuri būtų išeikvota vandeniui pašildyti. Jei iš 5 skalbimų 4 kartus skalbsite šaltame vandenyje, per metus reikšmingai sumažinsite dėl jūsų generuojamą CO2 emisiją. 
Kabinkite skalbinius ant virvės

3 patarimas

Nenaudokite džiovyklės.

Jei galite, nenaudokite džiovyklės ir išdžiovinkite skalbinius natūraliai. Taip sutaupysite energijos ir apsaugosite skalbinių audinius, todėl juos naudosite ilgiau.  
Įkroviklis guli ant odinio paviršiaus

4 patarimas

Atjunkite įkroviklius, kai jų nenaudojate.

Prie elektros tinklo prijungtų elektroninių prietaisų, net jeigu jie išjungti, elektros sąnaudos gali sudaryti 10 proc. namų elektros sąnaudų. Kiekvienas mažas žingsnis svarbus, todėl ištraukite kištuką. 
 Asmuo, dėvintis megztinį laiko puodelį.

5 patarimas

Prieš įjungdami papildomą šildymo šaltinį, apsivilkite megztinį.

Kiekvienas laipsnis svarbus. Tai paprasta tiesa. Prieš didindami šilumos nustatymą, apsigaubkite kuo nors ir sutaupysite energijos. 
Raudono namo langas.

6 patarimas

Užsandarinkite angas.

Apžiūrėkite savo langus ir duris, dėl galimų plyšių. Tinkamai užsandarinę sujungimuose atsiradusius plyšius sutaupysite energijos ir išsaugosite šilumą. 
Žmogaus rankos ant kompiuterio klaviatūros iš arti.

7 patarimas

Pakoreguokite prietaisų energijos naudojimo parinktis.

Patikrinkite savo kompiuterio, planšetės ar kito prietaiso energijos naudojimo ir taupymo parinktis. Gal būt tai atrodo nereikšminga, tačiau nešvaistydami energijos be reikalo sutaupysite, o akumuliatoriai veiks ilgiau. Kiekvienas mažas žingsnis svarbus. 
Dvi vėjo jėgainės ant žalios kalvos keteros, o tolumoje debesys ir saulės šviesa.

8 patarimas

Pereikite prie atsinaujinančios elektros energijos.

Jei to dar nepadarėte, pereikite prie atsinaujinančios elektros energijos, kad iš esmės sumažintumėte jūsų veiklos daromą aplinkos taršą. Dažniausiai tai gana paprasta: jums tereikia kreiptis į vietinį elektros energijos tiekėją arba atlikti nedidelį elektros tiekėjų tyrimą internete.