Atsakymai į jūsų dažniausiai užduodamus klausimus.

Nerimauju dėl savo ir savo šeimos gerovės, bet taip pat dėl aplinkos. Argi ne geriau gaminti visiškai natūralius produktus?
Mes, produktų saugos komanda, naudojame „Essity“ produktus namuose ir kartu su savo šeimos nariais šiais produktais pasitikime. Norime sukurti geriausius produktus, bet taip pat tausoti aplinką. Stengiamės rasti balansą ir niekada nerizikuojame savo produktų saugumu. 
 
Atsiminkite, jei sudedamoji dalis natūrali, dar nereiškia, kad ji saugesnė nei dirbtinė. Tai nėra vien juoda ar balta. Daug natūralių medžiagų mums gali būti kenksmingos. 
 
Ar cheminė medžiaga yra saugi, priklauso nuo specifinės cheminės medžiagos ir nuo to, kiek jos panaudota produkte, taip pat nuo to, kaip pats produktas yra naudojamas. Tai galioja ir natūralioms, ir dirbtinėms cheminėms medžiagoms. Medžiagos, neatitinkančios griežtų reikalavimų, nėra naudojamos mūsų produktuose. 
 
Be abejo, kai yra geresnių alternatyvų aplinkai, mes renkamės jas. Kaip ir jūs, mes mylime planetą ir norime, kad mūsų vaikai taip pat galėtų ja džiaugtis. Mes esame įsipareigoję daugeliui projektų, kuriais siekiame sumažinti poveikį aplinkai ir užtikrinti, kad esame kiek įmanoma tvarūs. 
Ar produktai, kuriuos naudoju aš ir mano šeima, yra draugiški mūsų odai?
Gaminti odai draugiškus produktus mums yra būtina. Mes taip pat juos naudojame ir nenorėtume bėrimų. 
 
Todėl tikriname produktus, kad jie būtų tinkami milijonams klientų visame pasaulyje ir kiekviena sudedamoji dalis atitiktų griežtus mūsų standartus. 
 
Savanoriai, kuriems pasiseka, gauna išbandyti mūsų produktus prieš jiems pasirodant prekyboje! Tai reiškia, kad rizika, jog dėl mūsų galutinių produktų bus sudirginta oda, yra maža. 
 
Iš tiesų ji tokia maža, kad sulaukiame mažiau nei vieno nusiskundimo dėl sveikatos iš 50 milijonų parduotų šlapimo nelaikymo produktų. 
Internete matau tiek daug gąsdinančios informacijos, susijusios su intymia sveikata. Ar įprasti produktai yra saugūs naudoti?
Informacija, kurią perskaitome internete, gali šiek tiek gąsdinti, ar ne? Kenksmingos cheminės medžiagos, balikliai… yra kuo susirūpinti. Į savo produktus ir naudojamas medžiagas mes žiūrime labai atsakingai, nes norime įsitikinti, kad jie yra saugūs. 
 
Paprastai testuodami produktus mes ne tik laikomės nacionalinių ir ES įstatymų, bet ir žiūrime plačiau. Todėl nepageidaujamų cheminių medžiagų mūsų produktuose yra itin mažai. Iš tiesų tiek mažai, kad reikėtų gana sudėtingos technologinės įrangos norint juos aptikti. 
 
Mes taip pat kruopščiai atrenkame kvapiklius ir aiškiai ženkliname kiekvieną produktą, kad jūs žinotumėte tikslią jo sudėtį. Žinoma, jei jūsų oda jautri ar kankina alergijos, galime pasiūlyti bekvapių produktų versijų. 
 
Daugiau sužinoti apie mūsų naudojamas sudedamąsias dalis galite čia
Ar jūsų produktuose yra kenksmingų cheminių medžiagų?
Reikėtų prisiminti, kad cheminės medžiagos ne visada yra kenksmingos, dažnai jos yra natūralios. 
 
Pavyzdžiui, tas skanus, saldus pojūtis, kai atsikandate banano, yra sukeltas cheminių medžiagų, kurias gauna jūsų skonio receptoriai. Viskas yra sudaryta iš cheminių medžiagų. 
 
Žinoma, kai kurios cheminės medžiagos gali būti pavojingos, todėl mes visada atidžiai jas kontroliuojame.  
 
Naudojame tik grynas sudedamąsias dalis. Norėdami užtikrinti, kad nepageidaujamos cheminės medžiagos niekada nebūtų naudojamos didesnėmis koncentracijomis, nei remiantis naujausiais moksliniais duomenimis yra saugu, kurdami ir testuodami produktus esame sau labai griežti. Todėl naktį miegame ramiai žinodami, kad mūsų produktai yra saugūs jums, jūsų šeimai ir pasauliui. 
 
Daugiau sužinoti apie mūsų naudojamas sudedamąsias dalis galite čia.  
Kodėl jūsų produktuose yra konservantų, klijų, dažiklių ir kvapiklių?
Mes niekada nieko nededame į savo produktus be reikalo. Kiekviena sudedamoji dalis yra svarbi ir prieš naudojant yra testuojama. 
 
Konservantai mūsų vandens pagrindo produktuose skirti taršai stabdyti, klijus privalome naudoti, kad produkto dalys laikytųsi sujungtos. Tačiau nesijaudinkite – visus klijus renkamės labai atidžiai, ypač jei yra tikėtina, kad jie liesis su oda. 
 
Kvapiklius ar dažiklius į produktus dedame tam, kad jų naudojimas jums būtų malonesnis, be abejo, jie taip pat yra saugūs. 
Ar darote bandymus su gyvūnais?
Niekada nedarome bandymų su gyvūnais, nebent nėra galimybės to išvengti. Pavyzdžiui, kai kuriose šalyse, tokiose kaip Kinija, atlikti bandymus su gyvūnais privalome, nes tai reglamentuoja įstatymai. 
 
Niekada nenaudojame gyvūninės kilmės sudedamųjų dalių ar medžiagų. 
 
Tačiau, nors esame kiek įmanoma atsargūs, renkamės neženklinti savo produktų kaip veganiškų, nes 100 % negalime garantuoti, kad kiti mūsų tiekimo grandinėje neturėjo kontakto su gyvūninės kilmės medžiagomis. 
Ar higienos ir asmeninės priežiūros produktų taisyklės yra pakankamai griežtos, kad būčiau tikras, jog jie tikrai saugūs?
Kai kalbama apie žmonių saugumą, taisyklių negali būti per daug. Laimei, daugumoje šalių šie produktai yra tinkamai reglamentuojami, kad būtų užtikrintas jų saugumas. Jie turi atitikti daugybę įvairių taisyklių, pavyzdžiui: 
 
  • kosmetikos taisykles;  
  • bendrąsias produkto saugumo taisykles, susijusias su cheminių medžiagų įstatymais;  
  • medicininių prietaisų taisykles;  
  • biocidų taisykles.  
 
Mes jų laikomės ir taikome jas net tose šalyse, kuriose taisyklės švelnesnės. Šiaip ar taip, koks tikslas vienose šalyse stengtis dėl žmonių sveikatos, o kitose ne? Mums tai neturi prasmės. 
 
Taisyklės laikui bėgant taip pat keičiasi. Bet mes nesame iš tų, kurie laukia, kol taisyklės pasikeis, mes taikome mokslo pasiekimus vos jiems atsiradus.  
 
Daugiau apie mūsų produktų saugos įsipareigojimus galite sužinoti „Essity“ tiekėjo standartuose.