Saugi namų aplinka senyvo amžiaus žmonėms

Saugūs namai senyvo amžiaus žmonėms

Slaugytojai labiausiai gali padėti savo artimiesiems išlikti judriems. Tai svarbu, nes judėjimas jiems padeda džiaugtis didesne nepriklausomybe.
 
Leisdami su jais laiką jų / jūsų namuose galite pastebėti pavojus ir užkirsti kelią jų judėjimui pavojų keliančioms nelaimėms. Štai kaip jiems padėti. 
 
Pirmiausia įvertinkite, ar juos kamuoja:
  • judėjimo sunkumai
  • pusiausvyros sutrikimai
  • motorikos įgūdžių sutrikimai
  • regos problemos
  • silpnaprotystė, sumišimas arba kiti psichiniai negalavimai
Jei jūsų artimajam pasireiškė bent vienas iš išvardytų sutrikimų, įsivaizduokite save jo vietoje. Pabandykite pasivaikščioti po namus taip, kaip jis. Patikrinkite, ar neslidžios grindys, kiliminė danga ir kilimai. Užlipkite laiptais, kuriais gali naudotis artimasis. Pasidomėkite, ar jo batai arba šlepetės patikimai sukimba su grindimis. Ar tvirti turėklai? Ar jam lengva nueiti iki tualeto? Ar jis gali saugiai išlipti iš vonios arba dušo?  

Rimčiausias pavojus

Rimčiausias pavojus senyvo žmogaus judrumui yra kritimas. Parkritus galima lengvai susilaužyti kaulus, susimušti ir pradėti bijoti dar kartą parkristi. Seni kaulai lūžta lengviau nei jauni ir jie prasčiau sugyja. Kritimas yra pagrindinė rimtų sužalojimų priežastis, ypač jei nukrintama virtuvėje arba nuo laiptų, todėl visomis išgalėmis pasistenkite užkirsti tam kelią. Jei artimasis netenka judėjimo laisvės, tampa rimta problema. Taip nutinka dėl to, kad jie nebegali savarankiškai nueiti iki tualeto.

Ko galima imtis?

Pakeiskite jų namų aplinką, kad joje būtų mažiau pavojų, dėl kurių artimasis gali parkristi. Įsigykite ir įrenkite priemonių ir patogumų, padedančių patogiau ir saugiau judėti.