1. Stiprinkite dubens dugno raumenis
Tvirti dubens dugno raumenys gali padėti sumažinti šlapimo nelaikymo riziką. Čia (NUORODA) rasite keletą paprastų dubens dugno raumenis stiprinančių pratimų, kuriuos galite daryti namuose. Įvairaus amžiaus moterys teigia, kad šie pratimai, jei daromi keletą minučių per dieną, yra tikrai veiksmingi. Jie padeda pasitikėti savimi ir labiau valdyti savo kūną, o tai visada sveikintina!
Jei neseniai pagimdėte kūdikį, šiuos pratimus patartina pradėti daryti gulint, kad dubeniui nebūtų daroma jokio papildomo spaudimo. Ilgainiui mankštintis galėsite praktiškai bet kur. Net vairuodamos arba sėdėdamos autobuse ar darbovietėje!
2. Neskubėkite išeiti iš tualeto
Deja, visi kartais taip darome. Kai patiriame įtampą, norisi kuo trumpiau užtrukti tualete. Tai niekada nėra gerai – jei šlapimo pūslėje lieka net nedidelis kiekis šlapimo, padidėja rizika susirgti šlapimo takų infekcijomis. Todėl visada stenkitės visiškai ištuštinti šlapimo pūslę. Tai bus lengviau padaryti, jei sėdėdamos ant klozeto pasilenksite į priekį. Norint ištuštinti šlapimo pūslę tokia pozicija yra veiksmingiausia.
3. Stenkitės didinti laiko tarpus tarp ėjimo į tualetą
Vėlesniais nėštumo etapais šlapimo pūslėje sukaupiama mažiau šlapimo, nes augant kūdikiui jos galimybės kaupti šlapimą tampa ribotos. Pagimdžius kūdikį šlapimo pūslė turi priprasti vėl kaupti daugiau šlapimo.
Paprastai turėtumėte šlapintis 4–8 kartus per dieną arba kas 4–6 valandas. Šlapimo pūslėje telpa vidutiniškai apie 300–500 ml šlapimo, todėl jei pastebite, kad šlapimo išskiriate daug mažiau, pabandykite padidinti laiko tarpus tarp ėjimo į tualetą. Tai padės užtikrinti, kad šlapimo pūslėje būtų kaupiama daugiau šlapimo, be to, taip galėsite mankštinti pirmiau minėtus svarbius dubens dugno raumenis.
4. Nesistenkite gerti mažiau vandens
Labai įprasta manyti, kad pernelyg dažnai šlapinantis reikia gerti mažiau vandens. Itin svarbu pabrėžti, kad taip elgtis yra blogai. Net jei jums sunku kontroliuoti šlapimo pūslę, negalima riboti suvartojamo vandens kiekio, ypač jei maitinate krūtimi. Jei vartosite mažiau skysčių, prasidės dehidratacija, o dėl to šlapimas bus labiau koncentruotas. Tai gali pradėti dirginti šlapimo pūslę ir atsiras noras eiti į tualetą, net jei šlapimo pūslė nėra pilna. Todėl vartokite pakankamai skysčių, nes geriamasis vanduo pagerina virškinimą, palengvina vidurių užkietėjimą ir padeda šlapimui išlikti normaliam, o dėl to mažėja rizika susirgti šlapimo pūslės ar šlapimo takų infekcijomis.