59-erių Marija apie gyvenimą nelaikant šlapimo

„Tarsi neužteko vien menopauzės“

Marijos istorija

„Jau susigyventi su menopauze buvo pakankamai sunku, o dar kai pajutau, kad galiu nei iš šio nei iš to apsišlapinti – tai jau buvo košmaras. 
 
Bandžiau gerti mažiau skysčio, tačiau tai sukėlė dehidrataciją ir galvos skausmus. Tuomet apribojau visus savo pasivaikščiojimus iki dešimties minučių ir dėl to tapau atsiskyrėle. 
 
Man buvo virš dvidešimties, po pirmojo vaiko gimimo, kai pajutau, kad kartais nusičiaudėjusi prišlapinu kelnaites. Pasidariau laikiną paketą iš tualetinio popieriaus ir bandžiau apie tai negalvoti – kol tai nutiko dar kartą. 
 
Buvau girdėjusi, kad gimdymas gali sukelti „šlapimo pūslės silpnumą“. Raumenys išsitampo ir susilpnėja, tačiau juos galima vėl ištreniruoti iki buvusio stiprumo. Taigi, tuomet pradėjau mankštintis tualete šlapinimosi metu, kelis kartus sustodama ir vėl pradėdama bei darydama vidinių raumenų sutraukiamuosius pratimus. Kelis mėnesius nešiojau įprastus higieninius paketus, keisdama juos maždaug keturis kartus per dieną. Tai buvo brangu, tačiau galiausiai padėtis susitvarkė.
 
Praėjus trims dešimtmečiams ir sulaukus menopauzės mano „bėda“ vėl sugrįžo. Šįkart mano namudinės priemonės nebepadėjo ir nepakako net higieninių paketų.
 
Bandžiau mažinti geriamo skysčio kiekį, tačiau patyriau dehidrataciją ir vėl atsinaujino galvos skausmai. Kadangi bijojau ištiksiant nelaimę, nustojau lankytis pas draugus savaitgaliais ar išeiti kur nors papietauti, todėl pasijutau atstumtąja. Dėl nuolatinio rūpinimosi apatinių keitimu, servetėlėmis, higieniniais paketais, oro gaivikliais, audinio gaivikliais bei dezodorantais ir dėl tamsių, laisvų drabužių dėvėjimo jausdavausi tarsi einanti į turistinį žygį, o ne tiesiog papietauti su draugais.
 
Po 35-erių santuokos metų net pradėjau miegoti atskiroje lovoje! Galiausiai apsilankiau pas gydytoją. 
 
Ji paaiškino, kaip menopauzė gali sukelti šlapimo pūslės silpnumą ir kad yra specialių šlapimui skirtų paketų, kurie neleidžia šlapimui pratekėti ir pasklisti kvapui. Pirmą kartą juos pirkdama buvau nusiteikusi skeptiškai, nes man jau nepadėjo didžiausi menstruaciniai paketai, o šie buvo net mažesni. Tačiau jie iš tiesų veikia ir jaučiuosi žymiai didesnį pasitikėjimą savimi.
 
Akivaizdu, kad labiausiai norėčiau išvis neturėti šlapimo pūslės silpnumo, tačiau dabar turiu nerimauti tik dėl menopauzės karščio antplūdžių, bet ne dėl šlapumo jausmo.“