Šlapimo nelaikymo rūšys

Tai pagrindinės vyrų šlapimo nelaikymo priežastys. Pavartojome tinkamus medicinos terminus, kuriuos atpažinsite kalbėdamiesi su savo šeimos gydytoju.

Skubos šlapimo nelaikymas

Šis tipas, taip pat vadinamas dirgliąja šlapimo pūsle, yra dažnai tarp vyrų pasitaikantis šlapimo nelaikymo tipas. Jam būdingas skubus, stiprus noras šlapintis, skubus šlapimo nelaikymas. Taip nutinka, sutrikus nerviniams impulsams tarp šlapimo pūslės ir smegenų, dažniausiai dėl padidėjusios prostatos arba po prostatos operacijos. Galite pradėti šlapintis dažniau nei 4–8 kartus per dieną kaip įprasta, ir, galbūt, net šlapintis naktį. Tačiau galima ištreniruoti šlapimo pūslę taip, kad šlapintumėtės rečiau ir nesikeltumėte naktį. Patarimus, kaip tai padaryti, rasite skiltyje „Ką galite padaryti".

Įtampos šlapimo nelaikymas

Apie 10 proc. atvejų vyrai nelaiko šlapimo kosėdami, čiaudėdami, juokdamiesi, mankštindamiesi ar keldami sunkius daiktus. Priežastis - susilpnėję tarpvietės raumenys, judri šlaplė. Norėdami sužinoti, kaip atlikti tarpvietės raumenis stiprinančius pratimus, apsilankykite skiltyje "Pratimai".

Lašėjimas nusišlapinus

Taip nutinka, kai šlapimo pūslė ne visiškai išsituština ir šlapimas nenustoja tekėti baigus šlapintis. Tai įprasta esant prostatos padidėjimui ar susilpnėjus tarpvietės raumenims. Norėdami sužinoti, kaip tai įveikti, apsilankykite skiltyje „Ką galima padaryti“.

Persipildymo šlapimo nelaikymas

Tai nuolatinis arba kartais pasitaikantis šlapimo tekėjimas, atsirandantis dėl obstrukcijos ar nervų pažeidimų. Jeigu jus vargina šie simptomai, patartina apsilankyti pas savo gydytoją, nes jis gali geriausiai nustatyti šio tipo šlapimo nelaikymą.

Mankštinkitės!

Paprasti pratimai gali sustiprinti jūsų dubens dugno raumenis. Jie padės geriau kontroliuoti šlapimo tekėjimą.

Išbandykite
„TENA“ pratimai