Atrodo, jūs esate <country>

Eikite į savo šalies „TENA“ svetainę, kur rasite vietinę informaciją.

Šlapimo nelaikymas ir higiena

Senyva moteris rūpinasi savo oda su jauna moterimi – tinkamiausia artimojo higienos priežiūra

Šlapimo nelaikymas ir higiena

Švara yra svarbi šlapimo nelaikančio žmogaus slaugos dalis. Rūpindamiesi švara padėsite artimajam jaustis daug geriau ir patogiau. 

Kuo svarbi higiena?

Senyvo amžiaus žmonių oda yra savaime gležna. O šlapimo nelaikymas gali ją dar labiau susilpninti. Tai nutinka, jei šlapimo drėgmė ir (arba) išmatos lieka ant artimojo odos. Tada ant odos gali nebesusidaryti apsauginis barjeras. Dėl to oda gali pradėti skerdėti. Pro odos įtrūkimus gali patekti bakterijos, sukeliančios nemalonų bėrimą.

Kodėl netinka tradicinis muilas?

Galite pamanyti, kad problemas išspręs įprastas prausimasis. Tačiau dažnas plovimas muilu ir vandeniu gali dar labiau pabloginti padėtį. Prausiantis įprastu muilu oda gali išsausėti ir dar labiau susilpnėti. Tai gali sukelti bėrimą, taip pat, šlapimui dirginant odą,  gali sumažėti odos gebėjimas apsisaugoti nuo infekcijų. 
 
Nors visa tai skamba nemaloniai, yra keletas būdų tinkamai pasirūpinti artimojo oda.

Odos priežiūros patarimai jums ir jūsų artimajam

Dauguma slaugytojų pastebėjo, kad procedūras gerokai lengviau atlikti plaunant ne muilu ir vandeniu, o priemonėmis, kurių nereikia nuplauti. Naudojant šias priemones senyvo amžiaus žmonių odos nebereikia nuolat plauti vandeniu, kuris gali sausinti odą. 
 
Mūsų ​​„TENA Wash Cream“ prausiamasis kremas yra švelnus prausiklis, kurio nereikia nuplauti, be to, jis drėkina ir saugo senyvo amžiaus žmonių odą.
 
Galbūt nustebsite sužinoję, kad yra ir šampūnų, kurių nereikia nuplauti. Tai itin padeda slaugytojams, kurių artimieji didžiąją laiko dalį praleidžia lovoje. Kad artimojo plaukai maloniai kvepėtų ir būtų švarūs, išmėginkite ​​„TENA Shampoo Cap“ šampūno kepurę.
 
Niekam ne naujiena, kad šlapimo nelaikymas sukelia nemalonius kvapus, verčiančius artimąjį gėdytis ir jaustis nejaukiai. Tačiau svarbu nenaudoti pernelyg kvapnių gaminių, kurie tiesiog užmaskuoja nemalonų kvapą. Mūsų TENA odos priežiūros gaminiai, kurių nereikia nuplauti, ne tik padės artimajam pasijusti švariau, bet ir suvaldyti bei pašalinti nemalonius kvapus. 
 
Kad artimojo higiena rūpintis būtų dar paprasčiau, galite naudoti kelių paskirčių gaminius, tokius kaip ​​​​„TENA Shampoo&Shower“ dušo želė ir šampūnas Jis suteikia galimybę, užuot naudojus du gaminius, naudoti vieną, kad vienu metu galėtumėte pasirūpinti artimojo oda ir plaukais.
 
Jei po ranka visada turėsite skirtingų tipų vienkartinių šluosčių, paprasčiau ir lengviau pasirūpinsite kasdiene artimojo higiena. 
 
  • Vienkartinės sausos servetėlės ar pirštinės padeda sumažinti infekcijos pernešimo riziką, kylančią naudojant daugkartinius rankšluosčius.
  • Vienkartinės drėgnosios servetėlės yra labai patogios, nes jomis greitai ir lengvai suteikiamas gaivumo pojūtis. Tai sprendimas, kai sudėtinga arba neįmanoma nuprausti ligonio duše arba kai reikia švariai nuvalyti tarpvietės odą keičiant sauskelnes.
Toliau rasite daugiau informacijos apie specialios formulės TENA drėgnąsias servetėles. Jos padės greičiau ir paprasčiau pasirūpinti artimojo higiena. Dėl ypatingos tekstūros ir minkštos medžiagos galite neabejoti, kad servetėlės padės nuvalyti ir nuraminti jautrią artimojo odą. 
 

Naudingas kontrolinis sąrašas

Pravartu nuolat turėti priemonių ir būti pasiruošusiam nuvalyti ar nuprausti artimąjį, jam prireikus pagalbos. Toliau pateikiame sąrašą būtinų priemonių, kurias vertėtų turėti namuose arba keliaujant. Šie gaminiai suteiks galimybę bet kuriuo metu pasirūpinti artimojo švara ir patogumu. 
 
  • Vienkartinės drėgnosios servetėlės (norint greitai nuvalyti) ir sausos servetėlės, skirtos plauti vandeniu
  • Vienkartinės pirštinės
  • Papildomi apatiniai, papildomi šlapimą sugeriantys gaminiai (sauskelnės-kelnaitės arba sauskelnės). 
  • Švelnūs valymo losjonai arba prausikliai, skirti naudoti su vandeniu, arba priemonės, kurių nereikia nuplauti (ypač jei artimajam dažnai nevalingai išteka šlapimo).
  • Dideli užspaudžiami maišeliai (suteptiems drabužiams ir (arba) panaudotoms sauskelnėms).

What are cookies?

Lorem ipsum dolor sit amet lorem ipsum dolor sit amet lorem ipsum dolor sit amet.