Savarankiški pacientai

Žmogus gali pats nusiprausti ir apsirengti. Jis tiesiog kartais negali kontroliuoti šlapimo pūslės.

 

Nedramatizuokite padėties

Žinoma, jūsų artimajam gali būti gėda, kad įvyksta „nelaimių“, tačiau tai neturėtų jo atgrasyti nuo bendravimo ir socialinės veiklos ir sumažinti jo mėgavimosi gyvenimu. Nuoširdus ir supratingas pokalbis gali padėti suprasti, kad nelaikymas neturi iš esmės pakeisti gyvenimo. Be to, naudodami tinkamus gaminius ir taikydami gyvenimo būdo patarimus jie gali nesigėdydami mėgautis įprastine socialine veikla.

Patikinkite, kad jie nėra vieninteliai žmonės, kenčiantys nuo nelaikymo

Nelaikymas iš tiesų yra labai dažna problema. 1 iš 4 moterų ir 1 iš 8 vyrų anksčiau ar vėliau susiduria su šiuo sutrikimu. Moterims ši problema yra tokia pat dažna kaip ir šienligė. Tam yra daugybė priežasčių. Tai gali nutikti tiek jauniems, tiek ir seniems žmonėms.

 

Pirmiausia pravartu išsiaiškinti, kaip gali padėti keli paprasti gyvenimo būdo pokyčiai.

 

 

Skysčių vartojimas

Turėdami šlapimo pūslės problemų jūsų artimieji gali pradėti gerti mažiau skysčių. Tačiau tai gali padidinti šlapimo koncentraciją ir sudirginti šlapimo pūslę. Paraginkite gerti tiek, kiek paprastai geria malšindami troškulį. To turėtų pakakti, kad šlapimas išliktų normalios, šviesios šiaudų spalvos. Be abejo, geriant per daug, noras eiti į tualetą tik didės, todėl tiesiog stenkitės išlaikyti normalią pusiausvyrą.

Prisiminkite, kad kai kurie gėrimai turi šlapimą varantį poveikį

Žinoma jūs nenorite apriboti savo artimojo malonumų, bet žinokite, kad kofeinas, alkoholis ir gazuoti gėrimai yra diuretikai, kurie padidins poreikį vaikščioti į tualetą.

Dirbkite drauge, kad sukurtumėte tinkamą aplinką

Jūsų artimasis bus dėkingas, jei kelias į tualetą bus be kliūčių, kad esant reikalui galėtų greitai patekti į tualetą. Jiems taip pat gali būti patogesni lengvai nuvelkami rūbai, pvz., platūs sijonai ar kelnės su guma. Duoti jiems atskirą skalbinių krepšį taip pat gali būti labai naudinga, kad savo skalbinius galėtų laikyti vienoje vietoje ir jaustis padėties šeimininkais.

Jei esate ne namuose

Pasirūpinkite, kad rankinėje ar striukės kišenėje jie turėtų atsarginių gaminių ir plastikinį maišelį panaudotiems gaminiams išmesti. Susitarkite dėl vietos netoli tualeto traukiniuose ar lėktuvuose, suplanuokite reguliarius sustojimus jei vykstate į ilgą kelionę automobiliu.

Tarpvietės raumenų pratimai

Jei jūsų artimieji kenčia nuo įtampos sukelto šlapimo nelaikymo galbūt jie norės pabandyti pagerinti padėtį darydami tarpvietės raumenų pratimus. Tai fizioterapijos rūšis, kuri paprastai laikoma pirmu įtampos sukelto šlapimo nelaikymo gydymo būdu. Iki 70 proc. lengvo ir vidutinio šlapimo nelaikymo atvejų galima palengvinti ar net išgydyti 3–6 mėnesius darant tarpvietės raumenis stiprinančius pratimus. Tačiau norint išlaikyti poveikį būtina nuolat mankštintis. Šie pratimai padeda atgauti raumenų, kurie laiko šlaplę uždarytą, kontrolę. Niekada nevėlu pradėti – net šešiasdešimties ar septyniasdešimties sulaukusiems žmonėms tai padėjo palengvinti simptomus. Spauskite atitinkamą nuorodą norėdami pasirinkti tarpvietės raumenų mankštą vyrams arba tarpvietės raumenų mankštą moterims.

Medicinos priemonės

Kai fizioterapija nepadeda, gydytojas gali imtis kitokių priemonių. Įvestas kateteris ir nešiojamasis šlapimo surinkimo maišelis gali būti laikina priemonė, taikoma, jei šlapimo nelaikymas atsiranda po operacijos.

Dažniausiai naudojamos medicininės priemonės yra šlapimą sugeriantys gaminiai.
Yra apsauginių gaminių vyrams ir moterims, skirtų nedideliam ir sunkiam šlapimo nelaikymo laipsniui, jie yra įvairių dydžių ir sugėrimo lygių bei tipų, kad tiktų įvairiems poreikiams ir skirtingam gyvenimo būdui. Gaminiai taip pat gali turėti kvapo neutralizavimo savybę, kad jūsų artimiesiems nereikėtų jaudintis dėl išdavikiškų kvapų ar drėgnų dėmių apsilankius draugams ar išėjus pasisvečiuoti.

Vaistai ir operacijos

Kai kuriose šalyse įtampos sukeltam šlapimo nelaikymui gydyti skiriami tam tikri receptiniai vaistai, o kartais urologas ar ginekologas gali skirti operaciją. Dėl išsamesnės informacijos geriausia pasitarti su specialistu.