Protinė negalia

Žmogus yra fiziškai įgalus, bet dėl psichinės ligos negali užtikrinti, kad neįvyktų „nelaimių“.

Stenkitės būti ramūs

Jei jūsų artimasis turi psichinę negalią, pvz., demenciją ar nervų pažeidimų, neleidžiančią jiems atpažinti poreikio nueiti į tualetą, jie gali labai sielvartauti įvykus „nelaimei“. Jei užtikrinsite, kad „nelaimė“ bus likviduota greitai, ramiai ir nepažeidžiant jų orumo, tai padės supaprastinti padėtį.

Aprūpinkite juos geromis priemonėmis nuo nelaikymo

Tam kad būtų apsaugoti jūsų artimojo drabužiai, gyvenamoji aplinka ir orumas, reikia parinkti tinkamas apsaugos nuo nelaikymo priemones, kurios užtikrintų, kad ištekėjęs šlapimas ar išmatos būtų gerai sugeriamos, o kvapai sulaikomi.  Apsaugos nuo nelaikymo priemonių vyrams ir moterims yra įvairių dydžių ir sugėrimo lygių. Daugeliui žmonių, turinčių psichinių sutrikimų, yra priimtinesnės į įprastus apatinius panašios užmaunamos apsaugos priemonės, nes jos leidžia jaustis tokiems, kaip ir visi žmonės. Apsilankykite Gaminių paviljone norėdami gauti daugiau informacijos apie nelaikantiesiems skirtus gaminius.

Skysčių vartojimas

Turėdami šlapimo pūslės problemų jūsų artimieji gali stengtis gerti mažiau skysčių. Tačiau tai gali padidinti šlapimo koncentraciją ir sudirginti šlapimo pūslę. Paraginkite gerti tiek, kiek paprastai geria malšindami troškulį. To turėtų pakakti, kad šlapimas išliktų normalios, šviesios šiaudų spalvos. Be abejo, geriant per daug, noras eiti į tualetą tik didės, todėl tiesiog stenkitės išlaikyti normalią pusiausvyrą.

Prisiminkite, kad kai kurie gėrimai turi šlapimą varantį poveikį

Žinoma jūs nenorite apriboti savo artimojo malonumų, bet žinokite, kad kofeinas, alkoholis ir gazuoti gėrimai yra diuretikai, kurie padidins poreikį vaikščioti į tualetą.

Reguliarūs apsilankymai tualete padės sumažinti „nelaimių“ skaičių

Jei jūsų artimieji pamiršta nueiti į tualetą, pasistenkite jiems reguliariai priminti apie tai dienos metu ir prieš miegą. Atsižvelgiant į jų psichinę būklę jums gali tekti nuvesti juos į tualetą, tokiu atveju parinkite jiems lengvai nuvelkamus drabužius, pvz., plačius sijonus ar kelnes su guma.

Gaminių keitimas ir higiena

Jūsų artimieji gali patys pastebėti įvykusią „nelaimę“ ir pasikeisti apsaugos priemones arba jums gali tekti pasiūlyti pagalbą. Bet kuriuo atveju pasirūpinkite, kad nauji apsauginiai gaminiai būtų lengvai pasiekiami tualete. Kelnaičių tipo gaminius galima greitai ir švariai pakeisti - tereikia plėšti šonuose per sujungimo siūles. O drėgnos servetėlės gali būti švelnesnės odai nei įprastas tualetinis popierius. Tik jokiu būdu panaudotų gaminių negalima mesti į unitazą. Todėl pravartu pasirūpinti, kad tualete panaudotiems gaminiams būtų indas su dangčiu.

Odos priežiūra

Šlapimas gali dirginti odą, kuri pagyvenusių žmonių atveju, gali būti ypač jautri. Didelio sugėrimo laipsnio gaminiai, ypač greitai sugeriantys šlapimą net kai ilgai sėdima, padės sumažinti odos sudirgimo riziką. Jei nerimaujate dėl artimojo odos jautrumo, Gaminių paviljone paieškokite apsaugos priemonių, kurios dėl savo ypatingų savybių padeda sumažinti odos sudirginimo riziką. Taip pat čia rasite kosmetikos priemonių, padedančių apsaugoti odą.

Sudarykite dienotvarkę sau ir artimajam

Menkos atminties arba prastos psichinės sveikatos žmonės jaučiasi saugiau, jei laikomasi nustatytos dienotvarkės. Tai gali padėti sumažinti „nelaimių“ skaičių. Taigi verta sukurti dienotvarkę joje nurodant valgymo laiką, ėjimą į tualetą, poilsį ir laisvalaikio užsiėmimus, pvz., pasivaikščiojimą ar televizoriaus žiūrėjimą. Turėtumėte skirti laiko ir sau, kai jūsų artimieji įpranta kartkartėmis būti vieni, jei juos galima palikti vienus, arba su kitu slaugytoju. Net jei slaugomas žmogus per dieną nuveikia labai mažai, griežta dienotvarkė gali padėti sumažinti „nelaimių“ ir sutaupyti laiko.