Fizinis ir protinis neįgalumas

Artimasis serga psichine liga ir yra fiziškai nepajėgus pats nusiprausti, apsirengti ar nueiti į tualetą.

 

Stenkitės būti ramūs

Daug kas priklausys nuo jūsų artimojo fizinės ir psichinės negalios lygio. Galbūt slaugote žmogų, kurio galimybės atpažinti arba reaguoti į nelaikymą yra labai ribotos, kita vertus, jei jis serga psichine liga, pvz., demencija, jis gali pernelyg gerai suprasti ir sielvartauti dėl priežiūros intymumo esant nelaikymui. Bet kokiu atveju, jei jūsų artimojo tualeto higiena atliekama greitai, ramiai ir nepažeidžiant jo orumo, tai padeda palengvinti padėtį.

Aprūpinkite juos geromis priemonėmis nuo nelaikymo

Tinkamos apsaugos nuo nelaikymo priemonės padės užtikrinti, kad ištekėjęs šlapimas ar išmatos būtų gerai ir greitai sugeriami, o kvapai sulaikomi. Taip bus apsaugoti jūsų artimojo drabužiai, gyvenamoji aplinka ir orumas. Apsaugos nuo nelaikymo priemonės vyrams ir moterims yra įvairių dydžių ir sugėrimo lygių. Daugeliui galinčių atsistoti žmonių priimtinesnės į įprastus apatinius panašios užmaunamos sauskelnės-kelnaitės. Jei apsaugines priemones reikia keisti artimajam gulint, yra gaminių, kurie palengvins šią procedūrą. TENA Flex juostinės sauskelnės specialiai sukurtos, kad sauskelnių keitimas prie lovos prikaustytiems žmonėms būtų greitesnis ir mažiau apkrautų slaugytojo nugarą. Apsilankykite Gaminių paviljone norėdami gauti daugiau informacijos apie šį ir kitus nelaikantiesiems skirtus gaminius.

Dirbkite drauge, kad sukurtumėte tinkamą aplinką

Šis dalykas skirsis pagal fizinius poreikius. Jei padedate artimajam pasiekti tualetą galbūt su neįgaliesiems skirtu vežimėliu, pasirūpinkite, kad kelyje į tualetą nebūtų kliūčių. Jiems taip pat gali būti patogesni drabužiai, kuriuos lengviau nuvilkti, pvz., platūs sijonai ar kelnės su guma. Tualete arba miegamajame turėkite šiukšlių dėžę su dangčiu naudotiems gaminiams. 

Odos priežiūra

Šlapimas gali dirginti odą, kuri pagyvenusių žmonių atveju, gali būti ypač jautri. Didelio sugėrimo laipsnio gaminiai, ypač greitai sugeriantys šlapimą net kai ilgai sėdima, padės sumažinti odos sudirgimo riziką. Jei nerimaujate dėl artimojo odos jautrumo, Gaminių paviljone paieškokite apsaugos priemonių, kurios dėl savo ypatingų savybių padeda sumažinti odos sudirginimo riziką. Taip pat čia rasite kosmetikos priemonių, padedančių apsaugoti odą.

Skysčių vartojimas

Turėdami šlapimo pūslės problemų jūsų artimieji gali sąmoningai pradėti gerti mažiau skysčių. Tačiau tai gali padidinti šlapimo koncentraciją ir sudirginti šlapimo pūslę. Paraginkite gerti tiek, kiek paprastai geria malšindami troškulį. To turėtų pakakti, kad šlapimas išliktų normalios, šviesios šiaudų spalvos. Skysčių geriant per daug, noras eiti į tualetą tik didės, todėl tiesiog stenkitės išlaikyti normalią pusiausvyrą.

Prisiminkite, kad kai kurie gėrimai turi šlapimą varantį poveikį

Žinoma jūs nenorite apriboti savo artimojo malonumų, bet žinokite, kad kofeinas, alkoholis ir gazuoti gėrimai yra diuretikai, kurie padidins poreikį vaikščioti į tualetą.

Sudarykite dienotvarkę sau ir artimajam

Žmonės, kurių psichinė sveikata prasta, jaučiasi saugiau, jei laikomasi nustatytos dienotvarkės. Tai gali padėti sumažinti nerimą, jei keitimo tvarka atrodo pažįstama pagal laiką, atlikimo būdą. Taigi stenkitės sukurti sistemą, kad jie žinotų, ko tikėtis, kai keičiate apsaugines priemones, ir kaip tai dera su jų maitinimosi, poilsio ir kitų užsiėmimų, pvz., televizoriaus žiūrėjimo, laiku.  Taip pat turėtumėte skirti laiko sau, kartkartėmis perduodami slaugymą kitam slaugytojui ar šeimos nariui, kuris taip pat laikytųsi sukurtos tvarkos.