Fizinė negalia

Žmogus yra psichiškai sveikas, tačiau fiziškai pats negali nusiprausti, apsirengti ar nueiti į tualetą.

 

Spręskite kartu

Jei jūsų artimasis neseniai tapo visiškai ar iš dalies fiziškai neįgalus, jis ir jūs turėsite įprasti atlikti įvairius paprastus dalykus kartu, pvz. valgyti, maudytis, eiti į tualetą. Apsilankymo tualete intymumas pradžioje gali atrodyti keistai, ypač jei dar mokotės gudrybių, kaip patogiai nueiti į tualetą. Taigi kartu sukurkite planą, išklausykite vienas kito pasiūlymų, rūpesčių ir greitai sukursite tvarką, kuri tiks jums abiems. Bet koks gėdos jausmas greitai išnyks.

Pasirūpinkite geromis apsaugos nuo nelaikymo priemonėmis

Tinkamos apsaugos nuo nelaikymo priemonės padės užtikrinti, kad ištekėjęs šlapimas ar išmatos būtų gerai ir greitai sugeriamos, o kvapai sulaikomi. Taip bus apsaugoti jūsų artimojo drabužiai, gyvenamoji aplinka ir orumas. Apsaugos nuo nelaikymo priemonės vyrams ir moterims yra įvairių dydžių ir sugėrimo lygių. Daugeliui galinčių atsistoti žmonių yra priimtinesnės į įprastus apatinius panašios užsimaunamos apsaugos priemonės - kelnaitės. Bet jei apsaugines priemones reikia keisti artimajam gulint, yra gaminių, kurie palengvins šią procedūrą jums abiems. TENA Flex juostinės sauskelnės specialiai sukurtos, kad sauskelnių keitimas prie lovos prikaustytiems žmonėms būtų greitesnis ir mažiau apkrautų slaugytojo nugarą. Apsilankykite Gaminių paviljone norėdami gauti daugiau informacijos apie šį ir kitus nelaikantiesiems skirtus gaminius.

Dirbkite drauge, kad sukurtumėte tinkamą aplinką

Šis dalykas skirsis pagal fizinius poreikius. Jei jūsų artimasis gali pasiekti tualetą su neįgaliesiems skirtu vežimėliu ar vaikštyne, pasirūpinkite, kad kelyje į tualetą nebūtų kliūčių. Taip pat tiktų patogesni drabužiai, kuriuos jiems ar jums lengviau nuvilkti, pvz., platūs sijonai ar kelnės su guma. Tualete turėkite šiukšlių dėžę su dangčiu naudotiems gaminiams. 

Keitimas ir higiena

Pasirūpinkite, kad nauji apsauginiai gaminiai būtų lengvai pasiekiami. Kelnaičių tipo gaminiai, kurie juos panaudojus atplėšiami šonuose, gerai tinka tiems pacientams, kurie gali padedami stovėti. O drėgnos servetėlės gali būti švelnesnės odai nei įprastas tualetinis popierius, ypač valant išmatas.

Odos priežiūra

Šlapimas gali dirginti odą, kuri pagyvenusių žmonių atveju, gali būti ypač jautri. Didelio sugėrimo laipsnio gaminiai, ypač greitai sugeriantys šlapimą net kai ilgai sėdima, padės sumažinti odos sudirgimo riziką. Jei nerimaujate dėl artimojo odos jautrumo, Gaminių paviljone paieškokite apsaugos priemonių, kurios dėl savo ypatingų savybių padeda sumažinti odos sudirginimo riziką. Taip pat čia rasite kosmetikos priemonių, padedančių apsaugoti odą.

Skysčių vartojimas

Turėdami šlapimo pūslės problemų jūsų artimieji gali sąmoningai pradėti gerti mažiau skysčių. Tačiau tai gali padidinti šlapimo koncentraciją ir sudirginti šlapimo pūslę. Paraginkite gerti tiek, kiek paprastai geria malšindami troškulį. To turėtų pakakti, kad šlapimas išliktų normalios, šviesios šiaudų spalvos. Be abejo, geriant per daug, noras eiti į tualetą tik didės, todėl tiesiog stenkitės išlaikyti normalią pusiausvyrą.

Prisiminkite, kad kai kurie gėrimai turi šlapimą varantį poveikį

Žinoma jūs nenorite apriboti savo artimojo malonumų, bet žinokite, kad kofeinas, alkoholis ir gazuoti gėrimai yra diuretikai, kurie padidins poreikį vaikščioti į tualetą.